Pomozte dětem > Potřebujeme pomoc > INFO pro PODPOŘENÉ

INFO pro PODPOŘENÉ

Jak žádat o změny

Změny projektu je možné nahlásit kdykoliv v průběhu realizace projektu, nejpozději však v závěrečné zprávě o realizaci projektu. Změny velkého rozsahu je nutné NROS nahlásit 30 dní před uskutečněním změny.

O změnách týkajících se obsahu projektu informujte NROS elektronicky, v těle e-mailu zaslaném na projektyPD@nros.cz. V předmětu zprávy uveďte číslo projektu.

Ke změnám týkajícím se rozpočtu projektu přiložte vyplněný Formulář pro finanční změny.

Pro zjednodušení výpočtu limitů změn můžete použít Pomůcku k posouzení povinnosti příjemce nahlásit plánovanou změnu rozpočtu.

Jak probíhá monitoring

Při monitorovací návštěvě se ověřuje stav realizace projektu.Sledovány jsou dosažené výsledky a kroky, které byly k datu monitorovací návštěvy uskutečněny. Připravte si všechny projektové výstupy včetně dalších podkladů, které souvisí s realizací projektových aktivit a evidencí klientů.

Součástí monitorovací návštěvy je i kontrola efektivity využití přidělených finančních prostředků. Proto je nutné, aby byl při monitorovací návštěvě přítomen účetní/ekonom, který administrativně spravuje přidělené finanční prostředky, a aby byla připravena veškerá dokumentace k finančnímu vedení projektu.             

Veškeré informace, se kterými se pracovníci NROS setkají v průběhu monitorování, mají charakter důvěrného sdělení. 

Vzor zápisu z monitorovací návštěvy pro lepší představu na jaké dotazy se připravit naleznete zde.

U ročních projektů je příjemcům v polovině realizace projektu zasílán monitorovací dotazník. V něm uvedou stručný popis aktuálního stavu realizace projektu. 

 

Zápis z monitorovací návštěvy

Monitorovací dotazník

 

Publicita - jak prezentovat podpořený projekt

Pro správnou prezentaci projektu dodržujte pokyny k prezentaci projektu.

Loga ke stažení jsou k dispozici zde.

Pro zaslání loga v křivkách nás oslovte na adrese projektyPD@nros.cz .

 

Jak vypracovat závěrečnou zprávu

Roční projekty

Individuální projekty

 

FAQ - Časté dotazy

 

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

Radio UnitedČeské dráhyELKOVEuroAWKDivadlo Na FidlovačcežLUTÉ LÁZNĚOP TigerDopravní podnik hlavního města PrahyAUKROSKYPAPERLedmultimediaAZ facilityVera GurmetPecka modelářMini-Z RacerSchneider Electric CZ, spol. s r. o.Pay UTRASER spol. s.r.o.DOMINOTympanumFórum dárcůEdenredLab storeKVMSDivadlo pohádekRailreklamBea BeautyJCDecauxFresenius KabiPrávoOlymptoyEpoch TimesPutt PDzasilkovna.czNewton mediaEuforieRM GastroPraha 5CITY DIGITAL MEDIAHC OlympTurner PRReprosamVideoboardMEDIANObchod dětemAlbatrosSIP OF COFFEEAD-NetImpulsENVISPOTDeníkČtení pomáháMailkitLa FabrikaMountfield a.s.BRAINZONEProfipřekladatelRaiffeisenbank, a. s.InisoftSTEMCityBeeGazzeta groupDPMOJohnson & Johnson