Pomozte dětem > Potřebujeme pomoc > INFO pro PODPOŘENÉ

INFO pro PODPOŘENÉ

Jak žádat o změny

Změny projektu je možné nahlásit kdykoliv v průběhu realizace projektu, nejpozději však v závěrečné zprávě o realizaci projektu. Změny velkého rozsahu je nutné NROS nahlásit 30 dní před uskutečněním změny.

O změnách týkajících se obsahu projektu informujte NROS elektronicky, v těle e-mailu zaslaném na projektyPD@nros.cz. V předmětu zprávy uveďte číslo projektu.

Ke změnám týkajícím se rozpočtu projektu přiložte vyplněný Formulář pro finanční změny.

Pro zjednodušení výpočtu limitů změn můžete použít Pomůcku k posouzení povinnosti příjemce nahlásit plánovanou změnu rozpočtu.

Jak probíhá monitoring

Při monitorovací návštěvě se ověřuje stav realizace projektu.Sledovány jsou dosažené výsledky a kroky, které byly k datu monitorovací návštěvy uskutečněny. Připravte si všechny projektové výstupy včetně dalších podkladů, které souvisí s realizací projektových aktivit a evidencí klientů.

Součástí monitorovací návštěvy je i kontrola efektivity využití přidělených finančních prostředků. Proto je nutné, aby byl při monitorovací návštěvě přítomen účetní/ekonom, který administrativně spravuje přidělené finanční prostředky, a aby byla připravena veškerá dokumentace k finančnímu vedení projektu.             

Veškeré informace, se kterými se pracovníci NROS setkají v průběhu monitorování, mají charakter důvěrného sdělení. 

Vzor zápisu z monitorovací návštěvy pro lepší představu na jaké dotazy se připravit naleznete zde.

U ročních projektů je příjemcům v polovině realizace projektu zasílán monitorovací dotazník. V něm uvedou stručný popis aktuálního stavu realizace projektu. 

 

Zápis z monitorovací návštěvy

Monitorovací dotazník

 

Publicita - jak prezentovat podpořený projekt

Pro správnou prezentaci projektu dodržujte pokyny k prezentaci projektu.

Loga ke stažení jsou k dispozici zde.

Pro zaslání loga v křivkách nás oslovte na adrese projektyPD@nros.cz .

 

Jak vypracovat závěrečnou zprávu

Roční projekty

Individuální projekty

 

FAQ - Časté dotazy

 

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

Mountfield a.s.žLUTÉ LÁZNĚVera GurmetFórum dárcůImpulsČtení pomáháObchod dětemPay UDM LIFE, S.R.O.AlbatrosMONETA Money Bank, a.s.Turner PRDivadlo pohádekSTEMOP TigerPrávozasilkovna.czProfipřekladatelAZ facilityLab storeEdenredKVMSLa FabrikaCITY DIGITAL MEDIABest CoffeeLedmultimediaAD-NetSchneider Electric CZ, spol. s r. o.Newton mediaČeské dráhyAUKROTympanumCityBeeMailkitReprosamEpoch TimesPraha 5Divadlo Na FidlovačceOlymptoyTRASER spol. s.r.o.Dopravní podnik hlavního města PrahyVideoboardDeníkJohnson & JohnsonFresenius Kabi