Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

4. 5. 2018

Individuální projekty

Z výtěžku sbírky Pomozte dětem vybrala naše odborná komise čtyři individuální projekty k podpoře. Podívejte se, které to jsou.

Kuře v České televizi
Organizace: Vzájemné soužití o.p.s.
Projekt: Hudba je náš hlas
Patrik i René mají velký talent a píli. Jsou velmi svědomití a na výuku, kterou pravidelně a rádi navštěvují, se vždy připravují. Také jejich rodiče mají o své děti zájem, spolupracují s námi i se ZUŠ. Paní ředitelka i paní učitelka v ZUŠ si je moc chválí, prosila za oba kluky, zda nemáme možnost jim na školné a hudební nástroje nějakým způsobem přispět. Byla by velká škoda, pokud by nadále nemohli do základní umělecké školy chodit a nadále své dovednosti, talent a píli rozvíjet.
Organizace: Farní charita Česká Lípa
Projekt: Pomůcky ke koupání pro Šimona
Cílem projektu je pořídit rodině Pačesů koupací lehátko včetně příslušenství a plovací límec. Pořízení těchto pomůcek zvýší komfort při mytí a rehabilitaci malého Šimona, současně sníží fyzickou náročnost a zátěž pro rodiče. Komfortnější koupání dospívajícího Šimona významně zvýší kvalitu jeho života v následujících letech.
Organizace: EUROTOPIA.CZ, o. p. s.
Projekt: Lepší zítřky pro Samuelka
Chceme rodinu podpořit v častém kontaktu se synem v nemocnici,a to formou úhrady cest,tak aby rodina společně mohla trávit více času. Dále rozvíjet dítě interaktivními hračkami,které si rodina nemůže ze svého rozpočtu dovolit. Rodina by také potřebovala podporu terapeuta. Zdravotní personál nemá dostatečnou kapacitu,dítě se rozvíjí pomaleji než v domácím prostředí.Pokud zdravotní stav dítěte dovolí přejít do domácí péče,chtěli bychom rodině zajistit zdravotní asistentku pro pomoc s péčí o syna.
Organizace: Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům
Projekt: Sedačka pro Štěpánka
Získat autosedačku pro malého Štěpánka. Autosedačka je nutností pro bezpečnou přepravu dítěte k lékaři a s matkou do zaměstnání.