Pomozte dětem > O Pomozte dětem > Články > Díky podpoře od Kuřete může mistr světa tančit dál

Díky podpoře od Kuřete může mistr světa tančit dál

Kuře pomáhá dětem, aby mohly zažívat spokojené dětství a plnit si své sny. Jedním z takových dětí je mimořádně nadaný tanečník ze sociálně vyloučené lokality, kterému Kuře přispělo v rámci individuálních projektů. Přečtěte si jeho příběh.

Patří k současným nejlepším tanečníkům hip hopu v České republice a dosahuje vynikajících výsledků i na mezinárodní úrovni. Je několikanásobným mistrem republiky i mistrem světa. Touží tančit a vyniknout. Dokázat to, že i Rom ze sociálně slabé rodiny žijící ve vyloučené lokalitě ve velice nuzných podmínkách se může vyrovnat dětem, které mají lepší a vhodnější podmínky pro svůj rozvoj. Tanec v srdci, úsilí a několikaletá dřina k tomu však bohužel nestačí…

Nadaný tanečník žije se třemi sourozenci a rodiči v jednopokojovém sociálním bytě bez koupelny a toalety. Je tedy zřejmé, že rodina nemá finanční prostředky na to, aby mohl trénovat v profesionální taneční škole a platit startovné na soutěžích. Lektoři, kteří rozpoznali jeho mimořádný talent, se snažili vyhledat klasickou taneční školu, v níž by mohl rozvíjet svůj talent například s pomocí sponzora nebo různých úlev na kurzovném. Nepodařilo se. A tak pro něj a další talentované děti z vyloučených lokalit založili taneční školu A.D.S.company, kde může rozvíjet nejen své nadání, ale svoji osobnost po všech stránkách, naučit se týmové spolupráci, zažívat úspěchy a neúspěchy a umět si s nimi poradit.

Jedinou překážkou ve splnění jeho snu však nadále zůstává nedostatek finančních prostředků potřebných pro účast na postupových soutěžích. V současné době tak získal individuální podporu od Kuřete, aby mohl jít dál za svým snem.

Nejúčinnější pomoc dětem je pomoc pravidelná. Přihlaste se do Klubu přátel Kuřete a podpořte znevýhodněné a ohrožené děti.

Děkujeme.

Podívejte se na taneční vystoupení skupiny A.D.S.company na přímém přenosu Pomozte dětem 2016 v České televizi: https://www.youtube.com/watch?v=ftD-GtxA3K0

Taneční skupina A.D.S.company

 

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

CITY DIGITAL MEDIAČtení pomáháAZ facilityMONETA Money Bank, a.s.AdidasLab storeTympanumObchod dětemOlymptoyPay UDopravní podnik hlavního města PrahyCityBeeProfipřekladatelReprosamKVMSFórum dárcůSTEMImpulsMountfield a.s.OP TigerVideoboardVera GurmetPecka modelářBest Coffeezasilkovna.czMini-Z RacerLedmultimediaEdenredAUKROSchneider Electric CZ, spol. s r. o.žLUTÉ LÁZNĚAD-NetTurner PRČeské dráhyDivadlo pohádekPrávoMailkitAlbatrosDeníkHC OlympTRASER spol. s.r.o.