Pomozte dětem > O Pomozte dětem > Články > Kuře podpořilo další děti
Kuře podpořilo další děti

Kuře podpořilo další děti

Z naší sbírky obdrží v rámci individuálních projektů finanční podporu další tři děti, které pomoc potřebují. Příspěvek od Kuřete putuje na vozík pro Honzíka a zdravotní kočárek pro Nikolku, malému Vítkovi umožní individuální domácí výuku.

Vozík Kozlík pro Honzíka

Vozík Kozlík je pro malého Honzíka komfortnější než speciální kočárky pro děti s postižením – díky pomoci od Kuřete jej rodiče budou moci pořídit. Honzíkova rodina žije na vesnici a rádi by s ním jezdili na návštěvy a procházky, kde bude mít možnost poznávat svět kolem sebe. Vzhledem k povinné školní docházce, kterou bude muset zřejmě absolvovat, bude jeho převoz a pobyt ve škole méně namáhavý, bolestný a vyčerpávající.

Zdravotní kočárek pro Nikolku

Kuře podpoří nákup zdravotního kočárku pro holčičku, která trpí centrální svalovou hypotonií, mentální retardací a autismem. Nikolka je hyperaktivní holčička, která ráda dovádí a na procházkách také ráda utíká. Kvůli svalové hypotonii jí často a nepředvídatelně selžou svaly na nohách, upadne a má pak ošklivá závažná zranění. Z běžných a pro rodiče finančně dostupných kočárků už bohužel dávno vyrostla, proto jediným řešením je zakoupení zdravotního kočárku, který tak zkvalitní život celé rodiny.

Vzdělávání pro Vítka

Domácí výuka ušitá na míru je cestou, jak u Vítka snížit intenzitu úzkostného chování, jež u něj vede k mnoha problémům. V období od listopadu 2017 do května 2018 tak díky podpoře od Kuřete bude mít Vítek zajištěno plnohodnotné vzdělání v podobě individuální domácí výuky „ušité na míru“, čímž se zlepší rozvoj jeho intelektových schopností a také sociálních dovedností.

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

ImpulsPrávoProfipřekladatelAZ facilityOP TigerFórum dárcůPecka modelářžLUTÉ LÁZNĚDivadlo pohádekCITY DIGITAL MEDIAMini-Z RacerAlbatrosReprosamAdidasSTEMHC OlympVideoboardPay UKVMSEdenredTympanumTurner PRČeské dráhyBest CoffeeObchod dětemAUKROMailkitTRASER spol. s.r.o.Lab storeAD-NetDopravní podnik hlavního města PrahyČtení pomáháLedmultimediaSchneider Electric CZ, spol. s r. o.zasilkovna.czMountfield a.s.CityBeeVera GurmetOlymptoyMONETA Money Bank, a.s.Deník