Pomozte dětem > O Pomozte dětem > TOP 50 > Klub nemocných cystickou fibrózou, z.s.

Klub nemocných cystickou fibrózou, z.s.

Péče o nemocné cystickou fibrózou

Péče o nemocné cystickou fibrózou
Částka 348 900 Kč
Region Praha
Stav Čekají na Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Projekt je určen pro rodiny s dětmi nemocnými cystickou fibrózou (CF), nevyléčitelným genetickým onemocněním a je zaměřen na poskytnutí základních pomůcek nezbytných pro léčbu CF nově diagnostikovaných dětí (novorozenců) a  sociální poradenství, psychologickou podporu a nácviku péče o tyto děti rodiči.

Přečtěte si příběh Lukáše

benediktoviDevítiletý Lukáš je z dvojčat, má sestry Barunku a starší Kristýnu. Když se dvojčata narodila, byla jejich maminka šťastná, záhy ale zjistila, že Lukášek neprospívá tak jako Barunka.

Když bylo Lukáškovi 10 měsíců, v nemocnici mu diagnostikovali geneticky vrozenou, nevyléčitelnou nemoc – cystickou fibrózu, a to těžkou formu této nemoci. Jeho plíce se horšily mnohem rychleji než ostatním dětem s touto diagnózou. Postupem času se jeho plicní kapacita velmi snižovala a už nezvládal nic, co zdravé děti běžně dělají. Nakonec už musel být stále připojen na kyslík, do školy už chodit nemohl a skončil na ARU, kde zkolaboval. Po 2,5minutovém oživování skončil v umělém spánku napojen na plicní ventilaci. Dostal prudkou infekci, která zasáhla všechny orgány.

lukáš benedikt_nemocniceVerdikt byl, že už mu moc života nezbývá, ale Lukášek s rodinou to nevzdal. Když zjistili, že existuje možnost transplantace, nezaváhali. Luky bojoval, cvičil, aby mohl podstoupit tak obtížnou operaci.

Takhle nehybně ležel dva měsíce a čekal, až mu řeknou: ,,Lukášku, máme pro tebe plíce.“ 13. ledna. 2017 se to opravdu stalo. Operace se zdařila. Lukáš se stal nejmladším pacientem s transplantací plic v ČR.

Když Lukášek ležel na ARU, jeho otec odešel od rodiny a začal si budovat nový život. Ale pro Lukáše, Barunku, Kristýnu a jejich maminku to byl nový začátek a všichni doufáme, že začátek velmi šťastný.

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

AD-NetMONETA Money Bank, a.s.Pay UProfipřekladatelPecka modelářTRASER spol. s.r.o.AZ facilityObchod dětemTympanumFórum dárcůMailkitAlbatrosOP TigerDeníkžLUTÉ LÁZNĚDopravní podnik hlavního města PrahyČtení pomáháDivadlo pohádekVera GurmetBest CoffeeAUKROLab storeHC OlympPrávoČeské dráhyzasilkovna.czReprosamAdidasSchneider Electric CZ, spol. s r. o.CITY DIGITAL MEDIAOlymptoyCityBeeTurner PREdenredMountfield a.s.KVMSImpulsSTEMVideoboardLedmultimediaMini-Z Racer