Pomozte dětem > O Pomozte dětem > TOP 50 > PARENT PROJECT, z.s.

PARENT PROJECT, z.s.

Společnou cestou

Společnou cestou
Částka 337 980 Kč
Region Jihovýchod
Stav Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

PARENT PROJECT zlepšuje kvalitu života dětí se svalovou dystrofií, děti postupně ztrácejí fyzické síly a jsou trvale odkázány na pomoc druhých. Projekt pomůže dětem k zážitkům, pocitu samostatnosti a rodičům k odpočinku a sdílení s dalšími rodiči. Peníze budou využity na asistenční služby, program pro děti a podporu odborníků.

Přečtěte si příběh Jiříka

820023_PARENT PROJEKT_foto1

Jiřík se narodil 29. srpna roku 2001 a bydlí v Sezimově Ústí. Ihned po narození byla Jiříkovi diagnostikována aortální stenoza a za pár týdnů mu bylo srdce operováno. Při předoperačním vyšetření lékaři zjistili zvýšené jaterní testy a po asi ročním vyšetřování byla Jiříkovi stanovena diagnóza, a to svalová dystrofie Duchenneova typu (nejzávažnější diagnóza), dále mu byl diagnostikován Hydrocephalus a sekundární epilepsie. Jiřík přestal chodit ve svých sedmi letech a od té doby je na vozíku. S postupující nemocí se výrazně zhoršila jeho skolióza a musel podstoupit další operaci.

Jiřík navštěvuje Speciální základní školu Kaňka, kde se mu velmi líbí. Užívá si života, s tatínkem jezdí na monolyži, v létě na kole nebo chodí s taťkou „běhat“. Velmi má rád pobyt na horách, a to v létě i v zimě, jezdí ven s kamarády a tráví s nimi čas na hřišti. Doma si hraje na tabletu či na počítači, je ve spojení s kamarády z naší organizace. Je to usměvavý, komunikativní kluk, který má hodně kamarádů, ale jeho největším kamarádem a parťákem je jezevčík Béďa, který Jiříka vždy radostně vítá.

Jiřík velmi rád jezdí za kamarády z PARENT PROJECTu, je velmi upovídaný a má rád společnost. JiříkovA rodina se účastní psychorehabilitačních pobytů, rádi si vymění zkušenosti s ostatními rodiči stejně starých chlapců, získají cenné rady od rodičů starších chlapců a velmi ochotně předají své zkušenosti rodičům menších dětí. Jiřík si rád povídá s rodiči malých dětí a ukazuje jim, že i s takto závažným onemocněním se dá žít naplněný život. Rodiče využívají služeb odborníků a jsou vděčni, že nejsou sami, že mohou své radosti i starosti sdílet.

IMG_3870IMG_3909

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

OlymptoyTRASER spol. s.r.o.STEMProfipřekladatelReprosamMountfield a.s.OP TigerDivadlo pohádekČeské dráhyDeníkAUKROMONETA Money Bank, a.s.ImpulsDopravní podnik hlavního města PrahyVideoboardAD-NetCityBeeMailkitPay UFórum dárcůAdidasPrávoBest CoffeePecka modelářzasilkovna.czTurner PRKVMSVera GurmetCITY DIGITAL MEDIALab storeSchneider Electric CZ, spol. s r. o.žLUTÉ LÁZNĚObchod dětemAlbatrosMini-Z RacerČtení pomáháAZ facilityEdenredTympanumLedmultimediaHC Olymp