Pomozte dětem > O Pomozte dětem > TOP 50 > Speciálně pedagogické centrum EDA z.ú.

Speciálně pedagogické centrum EDA z.ú.

Umím to už lépe!

Umím to už lépe!
Částka 293 000 Kč
Region Střední Čechy
Stav Právě přispíváte na pomoc dětem v projektech

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Projekt pomůže dětem se zrakovým a kombinovaným postižením, které jsou v předškolním a školním věku. Podpoříme vývoj a dovednosti dětí prostřednictvím konkrétních pravidelných cvičení zaměřených např. na rozvoj zraku, jemné a hrubé motoriky, grafomotoriky a komunikace tak, aby dobře zvládly proces vzdělávání. Chceme tak zvýšit kvalitu života těchto dětí a chceme, aby mohly chodit do školy, kde se jim líbí a v místě svého bydliště tak, jako jejich zdraví vrstevníci.

820088_spec ped EDA_foto 2820088_spec ped EDA_foto 1IMG_1497

Přečtěte si příběh Elišky

Eliška je holčička s těžkým kombinovaným postižením, se svojí rodinou byla klientem rané péče EDA po dobu sedmi let. Chodí do 4. třídy speciální školy a odpoledne do dětského stacionáře v Praze na Proseku.

Eliška je moc hodné dítě, ale je hodně náročné jí porozumět. Jsem moc ráda, že existuje Speciálně pedagogické centrum EDA a že jsem její stav nemusela popisovat dalšímu pracovníkovi. Elišku totiž již znali z rané péče,“ pochvaluje si maminka Lenka.

Speciální pedagožka ze SPC EDA byla také u Elišky ve škole, kde s nimi probírala konkrétní zlepšení prostředí pro zrakovou stimulaci Elišky a doporučila konkrétní kompenzační pomůcky. „Spolupráce SPC EDA se školou skvěle funguje, pro Elišku je důležité nejen to, co jí ukážete, ale také jak, aby to při své oční vadě vůbec viděla. Jsem moc ráda, že Eliška může chodit do školy, kde se jí líbí a kde se jí opravdu věnují," dodává maminka.

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

Mountfield a.s.HC OlympTympanumAUKROEdenredOP TigerCITY DIGITAL MEDIAAlbatrosCityBeeBest CoffeeProfipřekladatelMini-Z RacerImpulsDopravní podnik hlavního města PrahyČtení pomáháTRASER spol. s.r.o.žLUTÉ LÁZNĚTurner PRČeské dráhyAdidasVideoboardSTEMMailkitMONETA Money Bank, a.s.zasilkovna.czReprosamKVMSLab storeOlymptoySchneider Electric CZ, spol. s r. o.Fórum dárcůDeníkVera GurmetAZ facilityDivadlo pohádekObchod dětemAD-NetPrávoLedmultimediaPay UPecka modelář