Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

Plán akcí s Kuřetem

Přehled akcí s Kuřetem je pro letošní rok 2021 pestrý a určitě se bude líbit i vám.
Zapojte se do jedné nebo klidně všech akcí a buďte hrdým dárcem tradiční a oblíbené sbírky Pomozte dětem.

Sbírka Pomozte dětem funguje celý rok, pomozte nám měnit dětské příběhy. Čím více darů vybereme, tím více dětí podpoříme!

Společně měníme příběhy ohrožených dětí. Děkujeme, že pomáháte s Kuřetem!

Nadcházející akce

Ski tour 2022 – rozjeďte se na pomoc s Kuřetem

SkiTour je největší seriál v běhu na lyžích v České republice. Koná se již po patnácté a postupně se představí v Jizerských horách, na Šumavě, v Krušných horách, v Beskydech, v Orlických horách a v Jeseníkách.

V letošním ročníku SkiTour můžete už při registraci pomáhat – přispět na naši sbírku Pomozte dětem. Registrovat se můžeš přímo zde.

 

 

Více se dozvíte na našem Facebooku Kure Pomozte dětem nebo na webu SkiTour.

Čteme pro Kuře na Den dárcovství

Naše další tradiční akce je podpora děti ve čtení a zároveň možnost přispět do sbírky Pomozte dětem. Ve spolupráci s projektem Čtení pomáhá připravujeme akci pro všechny školáky a čtenáře Čteme pro KuřeAkce proběhne 30. listopadu v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Vzhledem k situaci plánujeme i sestřih z akce, který bude dostupný online. Více informací na stránkách Pomozte dětem nebo facebooku Kure Pomozte dětem.

Běh kolem Sokolského ostrova

Po roční přestávce, zaviněné pandemií COVID19, pořádají Atleti Sokola České Budějovice tradiční Běh kolem Sokolského ostrova a to již 19. ročník. Zároveň i probíhá 15. ročník nadačního Běhu s Kuřetem pro pomoc dětem. Proběhli jste se svými dětmi a na sbírku Pomozte dětem vybrali krásných 18 815 Kč!

Křest knížky Dopisy Ježíškovi

Co se stane, když si dovolíme i my dospělí napsat dopis Ježíškovi? Té vzácné kouzelné bytosti, která plní (nejen) dětská přání? Marie Doležalová se vrací se svým již třetím knižním počinem a opět se rozhodla věnovat velkou část výtěžku na pomoc znevýhodněným dětem.

Knížku pro sebe nebo své blízké můžete koupit ve všech knihkupectví nebo na našem eshopu -> Chci knížku.

Z KAŽDÉ PRODANÉ KNÍŽKY JDE 100 KČ NA POMOC ZNEVÝHODNĚNÝM DĚTEM, KTERÝM SBÍRKA POMÁHÁ.

1. listopadu proběhl křest knížky v krásné kavárně Café Martin v pražském Karlíně. Kdo všechno knížku přišel pokřtít a jak byla knížka pokřtěna si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Prague Car Festival

Tradiční akce našeho spojence Alana Tretery a klubu Pecka modelář. Závod rádiem řízených modelů proběhl o posledním říjnovém víkendu. Opět všichni účastníci i diváci mohli přispět do kasiček na pomoc dětem. Děkujeme!

 

 

 

 

 

 

24 hodin pro Kuře

Tradiční závod pro Kuře a pomoc dětem.

Rok se s rokem sešel a opět se proběhla oblíbená akce 24 hodin pro Kuře. A tento rok již po šestnácté!

Tradiční závod rádiem řízených modelů aut třídy Mini-Z proběhl o víkendu 19-20.6 2021 v Obchodním centru Letňany.

V  soutěži se utkaly týmy, jejichž členy jsou modeláři, závodníci i mediálně známé osobnosti.
Děti si vyzkoušely, jak se staví plastikové modely, zajezdily si s RC modely aut a zemědělské techniky, Siku World, šlapací traktory a mnoho dalšího.

Na akci jste potkali i hostesky nebo mini nákladní auta s kasičkami. Celkově jste do kasiček přispěli 30 450 Kč! Děkujeme!

 

 

Koncertní turné kapely O5 a Radeček

Kapela z jesenických hor, O5 a Radeček, představuje nový singl a klip s názvem BRA3. Tématem písně je bratrství, sesterství, vztahy v rodině, ale i mezi přáteli. Motivu sourozenectví a přátelství se bude kapela věnovat dlouhodobě, k projektu BRA3 chystá spoustu dalších aktivit.

“Radečci” dlouhodobě pomáhají ohroženým dětem, a tak bylo přirozené, že se v rámci akce BRA3 spojili s naší charitativní sbírkou Pomozte dětem. V rámci projektů, které dlouhodobě podporujeme, jsou i projekty zabývající se péčí nejen o hendikepované dítě, ale i o zdravého sourozence.

Dvacátého třetího června v Praze muzikanti z jesenických hor pokřtili svoji novou desku společně s Kuřetem a svými fanoušky.

Společně s kapelou můžete podpořit znevýhodněné děti nákupem společného merche zde.

Hrnek O5 a RadečekHrnek O5 a Radeček

Skvělá nová píseň Bra3 

29.3. – 4.4. 2021 Peříčkový týden 
pomoc je lehká jako pírko, pomozte dětem

V týdnu 29.3. – 4.4. probíhá Peříčkový týden, jehož hlavní myšlenkou je pomoc lehká jako pírko. Darovat a měnit společně dětský příběh je snadné a my vám to chceme ukázat.

  • Pošlete dar jednoduše přes DMS ve tvaru DMS KURE 90 na číslo 87 777.
  • Zaplaťte kartou online a darujte tak jakoukoliv částku
  • Pošlete dar přímo na účet 95 95 95 95 95 / 0600
  • Na eshopu Pomozte dětem zakupte peříčkovou brož

Aby možnost darovat byla ještě jednodušší, partneři naší sbírky se do pomoci také zapojili. Jak? 

Pomáhejte s Teta drogerií. Při nákupu vás ke snadné podpoře vyzvou darováním do kasičky nebo nákupem Teta Magazínu.

Jdete nakupit potraviny? Zamiřte do prodejny Enapo nebo Pramen. Zde máte opět možnost snadno přispět do kasičky.

Zpříjemněte si den v kavárnách Costa Coffee. Nákupem lahodného skořicového cappuccina a peříčkové brože.

Klienti Moneta Money bank mohou jednoduše přispět v aplikaci SmartBanka. A pro ostatní Moneta vybavila své bankomaty funkcí zaslání příspěvku přímo z platební karty.

Darovali jste  a chcete to dát vědět?

Právě pro vás jsme připravili senzační úpravu profilové fotky na Facebooku nebo i možnost vytvoření storieska s peříčkem a Kuřetem na Instagramu tady (klikněte z mobilu). A nezapomeňte nás při sdílení označit @pomoztedetem.

Pomoc je lehká jako pírko. Najděte to v sobě a pomozte změnit dětské příběhy.

5.4. 2021 od 20h Benefiční pořad na České televizi

V hudebním studiu v budově České televize v Praze se uskutečnilo nahrávání nové verze písně Sanitka pro koncert Pomozte dětem. Zdroj ČT

V kavárně Lucerna v Praze se uskutečnilo natáčení klavírní skladby pro koncert Pomozte dětem. Zdroj ČT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte dětem – společně 5.dubna 2021

Tradiční přímý přenos na Velikonoční pondělí pro pomoc znevýhodněným dětem opět v netradičním duchu! Pomáhat je lehké jako pírko, pomáhat mohou i děti! Kresby dětí a peříčko se budou prolínat celým benefičním pořadem.

Do pomoci se zapojilo mnoho známých osobností vyzývající k zaslání daru pro děti jako Aneta Langerová, Klára Výtisková, kapela Monkey Business či Hanka Zagorová. Každý si pro diváky připravil svůj hudební medajlonek – Aneta Langerová na parníku bude zpívat o láce, kapela Monkey Business pozve diváky k sobě na chatu, kde teď tráví nejvíce času, Hanka Zagorová, Standa Hložek a Petr Kotvald vzdají čest záchranářům a zdravotníkům a zazpívají známou píseň ze seriálu Sanitka. Možnost vidět pořad zpětně můžete stránkách České televize.

Letošní benefiční pořad se vydařil a vybralo se úžasných 12 149 420 mil Kč! Podpora tak putuje ke 3 471 dětem po celé České republice.

Děkujeme

1.5. – 10.5.2021 Virtuální běh s kuřetem

Chybí Ti závody a vše okolo závodní sezóny? Nebaví tě jen trénovat a nic nedělat? Co se zvednout z gauče a jít si ven zaběhat a ještě k tomu pro dobrou charitativní věc. Vyhlašujeme novou výzvu, která se Ti bude určitě líbit.

Do druhého ročníku NEON RUN s Kuřetem – virtuální běh s Kuřetem se zapojilo 1 454 běžců a vybralo se skvělých 202 200 Kč! Všem běžcům děkujeme a těšíme se na další společné výběhy na pomoc dětem.

Charitativní výběh bude od 1.5. do 9.5. 2021. 

Líbila se vám nabídka i pro vaši firmu? Ozvěte se na kontaktní osobu
Ludmila Bobková, manažerka projektu
ludmila.bobkova@nros.cz
725301926
 Partneři projektu Pomozte dětem