Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

Plán akcí s Kuřetem

I během roku 2022 budete mít možnost se potkat s Kuřetem na různorodých akcích a zároveň přispět na znevýhodněné děti.

Zapojte se do jedné nebo klidně všech akcí a buďte hrdým dárcem tradiční a oblíbené sbírky Pomozte dětem. Jestli pořádáte sami nějakou akci, které byste chtěli dát charitativní podtext, neváhejte nás kontaktovat na pomoztedetem@nros.cz a společně určitě najdeme skvělé řešení.

Sbírka Pomozte dětem funguje celý rok, pomozte nám měnit dětské příběhy. Čím více darů vybereme, tím více dětí podpoříme!

Společně měníme příběhy ohrožených dětí. Děkujeme, že pomáháte s Kuřetem!

VELIKONOČNÍ CHARITATIVNÍ JARMARK

Doražte ve čtvrtek 23.3. 2023 mezi 10 – 14 hod. na Vánoční charitativní jarmark v myhive Palmovka (Voctářova 18, 180 00 Praha 8-Palmovka), kde si můžete koupit ručně dělané výrobky a velikonoční drobnosti od zúčastněných neziskových organizací včetně merche Pomozte dětem. Zastavte se i na kafe a něco dobrého a vybavte se na Velikonoce!

Peříčkový Týden 2023

Pomáhat je lehké jako pírko, přesvědčte se o tom s námi v týdnu 3. až 9. dubna! Pojďme letošní Velikonce pomoci proměnit dětské příběhy způsobem, který nás baví. Způsobů pomoci je mnoho, věříme, že každý si najde ten svůj. Inspirovat se můžete ZDE.

Běh kolem sokolského ostrova – Běh s Kuřetem

Atletický oddíl T. J. Sokol České Budějovice pořádá tradiční běžecký závod Běh kolem Sokolského ostrova 5. listopadu od 9:00. Startovné běhu je dobrovolné a bude darováno na sbírku Pomozte dětem. Přijďte si zaběhat a podpořit dobrou věc! Pro více informací o běhu se podívejte na www.atletika.sokol-cbu.cz nebo pište na atletika@sokol-cbu.cz

 Festival Sportfilm Liberec

Liberec hostí mezinárodní festival sportovních filmů již 25. rokem, opět se koná v kultovním kině Varšava a nově v prostorách Technické univerzity. Během celého jubilejního roku Sportfilm pořádá výstavy, filmové premiéry, konference, sport eventy, studentský festival a slavnostní galavečer na závěr. Vstupné na filmové promítání je dobrovolné a putuje na sbírku Pomozte dětem. Příspět můžete do kasiček nebo pomocí QR kódu u vstupu do sálu.

Kolotoče bez bariér

Ve spolupráci se Spolkem břevnovských živnostníků vás a děti zveme na Kolotoče bez bariér. Ve čtvrtek 6. října od 14 do 16hod před Břevnovským klášterem budou k dispozici všechny kolotoče, houpačky a atrakce pro znevýhodněné děti zdarma.🐥
Využijte této příležitosti a vykouzlete úsměv dětem, které to mají v životě o krapet složitější.  Pro všechny tyto příchozí děti budeme připravená malá pozornost a doprovodné aktivity. O zábavu bude tedy postaráno.

24 hodin pro Kuře

Tradiční závod pro Kuře a pomoc dětem.

Rok se s rokem sešel a opět se těšíme na naši oblíbenou společnou akci 24 hodin pro Kuře. A tento rok se potkáme již po sedmnácté!

Tradiční závod rádiem řízených modelů aut třídy Mini-Z proběhl o víkendu 18-19.6 2022 v Obchodním centru Letňany. Všichni, kteří dorazí se mohou zároveň těšit i na plné parkoviště nadupaných aut!

V  soutěži se utkaly týmy, jejichž členy jsou modeláři, závodníci i mediálně známé osobnosti.
Děti si vyzkoušely, jak se staví plastikové modely, zajezdily si s RC modely aut a zemědělské techniky, Siku World, šlapací traktory a mnoho dalšího.

Výtěžek z celého dne putuje na pomoc dětem – přispět můžete do kasiček, ale i nákupem na našem žlutém stánku.

Těšíme se na Vás!

 

Mezinárodní den dětí

Den dětí se blíží a s Kuřetem vás rádi potkáme v DBK v Praze na Budějovické. Připraveny pro děti a jejich rodiče jsou všemožné krásné aktivity jako kreativní dílničky, zkušební dráha pro RC modely aut na dálková ovládání, malování na obličej a herní zóna se spoustou her.

A samozřejmě nesmí chybět naše Kuře, se kterým se budete moci vyfotit na památku ve fotoboxu,

Těšíme se na vás ve středu 1. června od 14 do 18 hodin.

 

 

 

Běžíme s Kuřetem – Night run

Zapojte se do letošních zážitkových běhů s Night Run a pomozte dětem! Letos jsme se z virtuálních běhů přesunuli už přímo k vám, do měst, po celé republice. Přispět na sbírku a pomoc dětem můžete během registrace na jednotlivé běhy.

Registrace na běhy zde www.night-run.cz

Přijďte si s námi zaběhat s naším Kuřetem a zasoutěžit.

Těšíme se na vás!


9.4. NN NIGHT RUN Ostrava Masarykovo náměstí
16.4 NN NIGHT RUN Liberec Vesec
23.4. NN NIGHT RUN Hradec Králové Velké náměstí
14.5. NN NIGHT RUN Brno Areál Komec
13.8. NN NIGHT RUN Most 1. náměstí
10.9. NN NIGHT RUN Praha Letná
1.10. NN NIGHT RUN České Budějovice Náměstí Přemysla Otakara II
15.10. NN NIGHT RUN Olomouc Výstaviště Flora

Již po dvacáté čtvrté se sejdeme u českotelevizních obrazovek a společně pomůžeme dětem. Tradiční benefiční pořad opět uvidíte na Velikonoční pondělí již 16.4. od 21.20h

Přímým přenosem vás provedou moderátor Marek Němec a cukrář Josef Maršálek. Během večera vystoupí také Tomáš Klus, Monika Bagárová, Michal Hrůza, kapela Napořád, Dasha, Igor Orozovič a kapela Mirai.

Benefiční pořad Pomozte dětem společně můžete sledovat 16.dubna také online, více informacích na stránkách České televize.

Máme chuť pomáhat! Peříčkový týden tentokrát s pečící výzvou

Máte chuť pomáhat? Zapojit se může každý, každý může upéct co má rád a současně mezi sebou vybrat co nejvíce na pomoc dětem.

Pomáhat je snadné.

Jak se zapojit?

🧁 uspořádejte se svou rodinou, kamarády nebo kolegy pečící výzvu

🧁 upečte co máte rádi

🧁 užívejte si, co jste vy a vaši blízcí upekli, sdílejte recepty, inspirujte se, nafoťte se a sdílejte na sociálních sítích #mamechutpomahat a @pomoztedetem

🧁 odměnu za dobroty a společně strávené chvíle můžete přispět na sbírku Pomozte dětem. Dobrovolný finanční výtěžek zašlete na účet 95 95 95 95 95/0600 se zprávou “Máme chuť pomáhat”

🧁 sledujte naše sociální sítě a podívejte se, kde peníze pomáhají

Pečící den s Kuřetem
Ve středu 13.dubna zveme všechny na pečící den s Kuřetem v Magenta Experience Center🐥🧁
Připravili jsme pro vás zábavný dětský program, při kterém můžete pomáhat! Těšit se můžete na plno pečícího zdobení, tvoření nebo třeba divadla.🎭 Přijďte, ať už jako školák nebo dospělý, ochutnat, že pomáhat je lehké jako pírko.🪶
Těšit se kromě Kuřete můžete i na Lukáše Pavláska, divadlo NAVĚTVI a Matouše Zaha!
Vstupné na akci je zdarma.

Čokoládový festival v Ostravě nebo v Českých Budějovicích
Čokoládu milují všichni, zveme vás proto s Kuřetem na Čokoládový festival!
Konají se již rovnou dva a to ve dnech 26. – 27. března v Českých Budějovicích a další víkend 1. – 3. dubna v Ostravě.
Čokoládový festival pro vás připravil spoustu zajímavých a hlavně chutných akcích, zároveň můžete i přispět do sbírky Pomozte dětem. A jak? Navštivte stánek Chocotopie a zakupte si vynikající čokoládovou tabulky Pomozte dětem. Zapojte své děti do ručního zdobením čokolád  nebo se vyfoťte s figurínou slavné osobnosti. Tak se neváhejte zastavit, třeba i na skok!
A nezapomeňte se vyfotit a označit nás na sociálních sítích @pomoztedetem
Ski tour 2022 – rozjeli jste se na pomoc s Kuřetem

SkiTour je největší seriál v běhu na lyžích v České republice. Koná se již po patnácté a postupně se představí v Jizerských horách, na Šumavě, v Krušných horách, v Beskydech, v Orlických horách a v Jeseníkách.

V letošním ročníku SkiTour můžete už při registraci pomáhat – přispět na naši sbírku Pomozte dětem. Registrovat se můžeš přímo zde.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili! Na závodech jste dokázali vybrat krásnou částku 16 639 Kč

 

Více se dozvíte na našem Facebooku Kure Pomozte dětem nebo na webu SkiTour.

 

 

 

 

Proběhlé akce v roce 2021

Čteme pro Kuře na Den dárcovství

Naše další tradiční akce je podpora děti ve čtení a zároveň možnost přispět do sbírky Pomozte dětem. Ve spolupráci s projektem Čtení pomáhá připravujeme akci pro všechny školáky a čtenáře Čteme pro KuřeAkce proběhne 30. listopadu v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Vzhledem k situaci plánujeme i sestřih z akce, který bude dostupný online. Více informací na stránkách Pomozte dětem nebo facebooku Kure Pomozte dětem.

Běh kolem Sokolského ostrova

Po roční přestávce, zaviněné pandemií COVID19, pořádají Atleti Sokola České Budějovice tradiční Běh kolem Sokolského ostrova a to již 19. ročník. Zároveň i probíhá 15. ročník nadačního Běhu s Kuřetem pro pomoc dětem. Proběhli jste se svými dětmi a na sbírku Pomozte dětem vybrali krásných 18 815 Kč!

Křest knížky Dopisy Ježíškovi

Co se stane, když si dovolíme i my dospělí napsat dopis Ježíškovi? Té vzácné kouzelné bytosti, která plní (nejen) dětská přání? Marie Doležalová se vrací se svým již třetím knižním počinem a opět se rozhodla věnovat velkou část výtěžku na pomoc znevýhodněným dětem.

Knížku pro sebe nebo své blízké můžete koupit ve všech knihkupectví nebo na našem eshopu -> Chci knížku.

Z KAŽDÉ PRODANÉ KNÍŽKY JDE 100 KČ NA POMOC ZNEVÝHODNĚNÝM DĚTEM, KTERÝM SBÍRKA POMÁHÁ.

1. listopadu proběhl křest knížky v krásné kavárně Café Martin v pražském Karlíně. Kdo všechno knížku přišel pokřtít a jak byla knížka pokřtěna si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Prague Car Festival

Tradiční akce našeho spojence Alana Tretery a klubu Pecka modelář. Závod rádiem řízených modelů proběhl o posledním říjnovém víkendu. Opět všichni účastníci i diváci mohli přispět do kasiček na pomoc dětem. Děkujeme!

 

 

 

 

 

 

24 hodin pro Kuře

Tradiční závod pro Kuře a pomoc dětem.

Rok se s rokem sešel a opět se proběhla oblíbená akce 24 hodin pro Kuře. A tento rok již po šestnácté!

Tradiční závod rádiem řízených modelů aut třídy Mini-Z proběhl o víkendu 19-20.6 2021 v Obchodním centru Letňany.

V  soutěži se utkaly týmy, jejichž členy jsou modeláři, závodníci i mediálně známé osobnosti.
Děti si vyzkoušely, jak se staví plastikové modely, zajezdily si s RC modely aut a zemědělské techniky, Siku World, šlapací traktory a mnoho dalšího.

Na akci jste potkali i hostesky nebo mini nákladní auta s kasičkami. Celkově jste do kasiček přispěli 30 450 Kč! Děkujeme!

 

 

Koncertní turné kapely O5 a Radeček

Kapela z jesenických hor, O5 a Radeček, představuje nový singl a klip s názvem BRA3. Tématem písně je bratrství, sesterství, vztahy v rodině, ale i mezi přáteli. Motivu sourozenectví a přátelství se bude kapela věnovat dlouhodobě, k projektu BRA3 chystá spoustu dalších aktivit.

“Radečci” dlouhodobě pomáhají ohroženým dětem, a tak bylo přirozené, že se v rámci akce BRA3 spojili s naší charitativní sbírkou Pomozte dětem. V rámci projektů, které dlouhodobě podporujeme, jsou i projekty zabývající se péčí nejen o hendikepované dítě, ale i o zdravého sourozence.

Dvacátého třetího června v Praze muzikanti z jesenických hor pokřtili svoji novou desku společně s Kuřetem a svými fanoušky.

Společně s kapelou můžete podpořit znevýhodněné děti nákupem společného merche zde.

Hrnek O5 a RadečekHrnek O5 a Radeček

Skvělá nová píseň Bra3 

29.3. – 4.4. 2021 Peříčkový týden 
pomoc je lehká jako pírko, pomozte dětem

V týdnu 29.3. – 4.4. probíhá Peříčkový týden, jehož hlavní myšlenkou je pomoc lehká jako pírko. Darovat a měnit společně dětský příběh je snadné a my vám to chceme ukázat.

  • Pošlete dar jednoduše přes DMS ve tvaru DMS KURE 90 na číslo 87 777.
  • Zaplaťte kartou online a darujte tak jakoukoliv částku
  • Pošlete dar přímo na účet 95 95 95 95 95 / 0600
  • Na eshopu Pomozte dětem zakupte peříčkovou brož

Aby možnost darovat byla ještě jednodušší, partneři naší sbírky se do pomoci také zapojili. Jak? 

Pomáhejte s Teta drogerií. Při nákupu vás ke snadné podpoře vyzvou darováním do kasičky nebo nákupem Teta Magazínu.

Jdete nakupit potraviny? Zamiřte do prodejny Enapo nebo Pramen. Zde máte opět možnost snadno přispět do kasičky.

Zpříjemněte si den v kavárnách Costa Coffee. Nákupem lahodného skořicového cappuccina a peříčkové brože.

Klienti Moneta Money bank mohou jednoduše přispět v aplikaci SmartBanka. A pro ostatní Moneta vybavila své bankomaty funkcí zaslání příspěvku přímo z platební karty.

Darovali jste  a chcete to dát vědět?

Právě pro vás jsme připravili senzační úpravu profilové fotky na Facebooku nebo i možnost vytvoření storieska s peříčkem a Kuřetem na Instagramu tady (klikněte z mobilu). A nezapomeňte nás při sdílení označit @pomoztedetem.

Pomoc je lehká jako pírko. Najděte to v sobě a pomozte změnit dětské příběhy.

5.4. 2021 od 20h Benefiční pořad na České televizi

V hudebním studiu v budově České televize v Praze se uskutečnilo nahrávání nové verze písně Sanitka pro koncert Pomozte dětem. Zdroj ČT

V kavárně Lucerna v Praze se uskutečnilo natáčení klavírní skladby pro koncert Pomozte dětem. Zdroj ČT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte dětem – společně 5.dubna 2021

Tradiční přímý přenos na Velikonoční pondělí pro pomoc znevýhodněným dětem opět v netradičním duchu! Pomáhat je lehké jako pírko, pomáhat mohou i děti! Kresby dětí a peříčko se budou prolínat celým benefičním pořadem.

Do pomoci se zapojilo mnoho známých osobností vyzývající k zaslání daru pro děti jako Aneta Langerová, Klára Výtisková, kapela Monkey Business či Hanka Zagorová. Každý si pro diváky připravil svůj hudební medajlonek – Aneta Langerová na parníku bude zpívat o láce, kapela Monkey Business pozve diváky k sobě na chatu, kde teď tráví nejvíce času, Hanka Zagorová, Standa Hložek a Petr Kotvald vzdají čest záchranářům a zdravotníkům a zazpívají známou píseň ze seriálu Sanitka. Možnost vidět pořad zpětně můžete stránkách České televize.

Letošní benefiční pořad se vydařil a vybralo se úžasných 12 149 420 mil Kč! Podpora tak putuje ke 3 471 dětem po celé České republice.

Děkujeme

1.5. – 10.5.2021 Virtuální běh s kuřetem

Chybí Ti závody a vše okolo závodní sezóny? Nebaví tě jen trénovat a nic nedělat? Co se zvednout z gauče a jít si ven zaběhat a ještě k tomu pro dobrou charitativní věc. Vyhlašujeme novou výzvu, která se Ti bude určitě líbit.

Do druhého ročníku NEON RUN s Kuřetem – virtuální běh s Kuřetem se zapojilo 1 454 běžců a vybralo se skvělých 202 200 Kč! Všem běžcům děkujeme a těšíme se na další společné výběhy na pomoc dětem.

Charitativní výběh bude od 1.5. do 9.5. 2021. 

Líbila se vám nabídka i pro vaši firmu? Ozvěte se na kontaktní osobu
Ludmila Bobková, manažerka projektu
ludmila.bobkova@nros.cz
725301926
 Partneři projektu Pomozte dětem

Nastavení cookies souborů

Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, aby webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

×
Nezbytné cookies

Nezbytné cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Ovlivňuje funkce
  • Konfigurační cookies
Analytické cookies
Vypnout
Zapnout

Analytické cookies

Tyto cookies nám umožňují měřit výkonnost našich webových stránek a našich online kampaní. S jejich pomocí zjišťujeme počet návštěv, zdroj návštěv a další parametry. Shromážděné údaje zjišťujeme v agregované podobě, která nám neumožňuje údaje dohledat ke konkrétnímu uživateli. Pokud tyto cookies deaktivujete, nebudeme moci analyzovat výkonnost našich webových stránek a optimalizovat je pro co nejsnažší užívání.

Ovlivňuje funkce
  • Goofle analytics
Nastavení cookies