Pomozte dětem > Žádost o pomoc > Příběhy vaší pomoci > Příběhy dětí pro ČT: Eliška
Příběhy dětí pro ČT: Eliška

Příběhy dětí pro ČT: Eliška

24. 5. 2017

Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti připravily další medailonky o dětech, kterým Kuře prostřednictvím podpořených organizací pomáhá. Příběhy uvidíte na obrazovce České televize od 31. března. do 15. dubna 2017. V této galerii vám můžeme díky fotkám zprostředkovat jedinečnou atmosféru z natáčení.

Příběh Elišky

Že s Eliškou (4,5 roku) není něco zcela v pořádku, se ukázalo v jejích třech měsících věku, kdy se začala opožďovat ve vývoji a zvláštně natahovala nožičky. Neurolog rodičům doporučil rehabilitaci se speciálním cvičením a Eliška chodila každé čtyři měsíce na kontroly na EEG, zda netrpí epilepsií. Cvičení sice Elišce prospívalo, ale ve vývoji stále zaostávala. Proto s ní šli rodiče v jejím 1,5 roce na speciální vyšetření – diagnostický pobyt ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Na základě toho byla u holčičky stanovena diagnóza: Angelmanův syndrom.

Eliška má moc ráda vodu. Od podzimu 2014 navštěvuje speciální školku s vodoléčbou, denně rehabilituje, jednou týdně absolvuje hipoterapii, muzikoterapii, ergoterapii, má speciální pedagožku a tým lidí, kteří se o ni starají. Když byly Elišce dva roky, prvně jeli do Lázní Teplice – pobyt v lázních Elišce hodně pomohl, proto jim bylo doporučeno jezdit do nich dvakrát ročně. A právě v Lázních Teplice jsme medailonek o Elišce natáčeli.

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

EdenredAZ facilityžLUTÉ LÁZNĚVideoboardMountfield a.s.OP TigerAlbatrosPay UČeské dráhyzasilkovna.czTympanumPecka modelářLab storeMONETA Money Bank, a.s.MailkitČtení pomáháCITY DIGITAL MEDIASchneider Electric CZ, spol. s r. o.Best CoffeeTRASER spol. s.r.o.Vera GurmetLedmultimediaAUKROAdidasOlymptoyDeníkSTEMHC OlympTurner PRObchod dětemFórum dárcůReprosamAD-NetPrávoCityBeeDivadlo pohádekKVMSDopravní podnik hlavního města PrahyImpulsMini-Z RacerProfipřekladatel