Pomozte dětem > Žádost o pomoc > Příběhy vaší pomoci > Příběhy dětí pro ČT: Eliška
Příběhy dětí pro ČT: Eliška

Příběhy dětí pro ČT: Eliška

24. 5. 2017

Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti připravily další medailonky o dětech, kterým Kuře prostřednictvím podpořených organizací pomáhá. Příběhy uvidíte na obrazovce České televize od 31. března. do 15. dubna 2017. V této galerii vám můžeme díky fotkám zprostředkovat jedinečnou atmosféru z natáčení.

Příběh Elišky

Že s Eliškou (4,5 roku) není něco zcela v pořádku, se ukázalo v jejích třech měsících věku, kdy se začala opožďovat ve vývoji a zvláštně natahovala nožičky. Neurolog rodičům doporučil rehabilitaci se speciálním cvičením a Eliška chodila každé čtyři měsíce na kontroly na EEG, zda netrpí epilepsií. Cvičení sice Elišce prospívalo, ale ve vývoji stále zaostávala. Proto s ní šli rodiče v jejím 1,5 roce na speciální vyšetření – diagnostický pobyt ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Na základě toho byla u holčičky stanovena diagnóza: Angelmanův syndrom.

Eliška má moc ráda vodu. Od podzimu 2014 navštěvuje speciální školku s vodoléčbou, denně rehabilituje, jednou týdně absolvuje hipoterapii, muzikoterapii, ergoterapii, má speciální pedagožku a tým lidí, kteří se o ni starají. Když byly Elišce dva roky, prvně jeli do Lázní Teplice – pobyt v lázních Elišce hodně pomohl, proto jim bylo doporučeno jezdit do nich dvakrát ročně. A právě v Lázních Teplice jsme medailonek o Elišce natáčeli.

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

Fórum dárcůTympanumDivadlo pohádekzasilkovna.czSTEMLab storeCITY DIGITAL MEDIAOP TigerSchneider Electric CZ, spol. s r. o.AUKROVideoboardVera GurmetLedmultimediaHC OlympAD-NetDopravní podnik hlavního města PrahyCityBeeObchod dětemEdenredPay UžLUTÉ LÁZNĚAlbatrosMountfield a.s.AdidasČtení pomáháMini-Z RacerBest CoffeeOlymptoyProfipřekladatelPrávoReprosamDeníkImpulsPecka modelářMailkitMONETA Money Bank, a.s.KVMSTurner PRTRASER spol. s.r.o.České dráhyAZ facility