Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka nadace rozvoje
občanské společnosti a české televize

APLA Jižní Čechy, z.ú.

Název projektu: Přijedeme častěji i letos
Částka: 283 916 Kč
Region: Jihozápad
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Díky projektu dokážeme 80krát vyjet za 10 dětmi s autismem a jejich rodinami z Jihočeského kraje. Intenzivnější podporou rodičům v nejnáročnějším období po zjištění diagnózy a nastavením včasného plánu rozvoje našim dětem  jim pomáháme ‚Umět žít život s autismem‘. Jsme tým profesionálních odborníků a s láskou pomáháme rodinám, které se bez častější podpory rozpadají. Pomáháme, protože víme, že je to třeba.

Přečtěte si příběh Tomíka

Tomík se během docházení na nácviky sociálních a komunikačních dovedností naučil nebát se cizího prostředí, naučil se spolupracovat, porozuměl principu odměňování, naučil se sedět u stolu a pracovat na zadaných úkolech. Díky výborné spolupráci s maminkou dítěte pracovali na stejných úkolech i v domácím prostředí.

Díky výše uvedeným činnostem a vstřícnému personálu nové školky zvládl Tomík od září inkluzi do běžné mateřské školy v místě bydliště (do té doby navštěvoval speciální mateřskou školu). Pro celou rodinu je to velká úleva z důvodu dřívějšího náročného dojíždění do speciální školy.