Pomozte dětem > TOP 50 > Blízký soused, z. s.

Blízký soused, z. s.

Písmenka a barvy

Písmenka a barvy
Částka 321 997 Kč
Region Jihozápad
Stav Dostali Vaši podporu

O činnosti organizace a podpořeném projektu

Pro děti z problematických rodin připravujeme celodenní výlety do přírody, letní tábory skautského typu, máme klubovou činnost. Ty nejmenší učíme písmenka, barvy, zvířátka, abychom jim pomohli obstát ve škole. Za dobré chování a spolupráci na klubech bereme děti do bazénu nebo k rybníku, do zoo, do divadla… Především se snažíme děti vychovat – nabídnout jim životní hodnoty, které jim pomůžou důstojně se zařadit do naší společnosti.

Písmenka_Barvy DSC_0851 DSC_0033 DSC_0435

Příběh Sabinky

„Pojď čůrat, budou tam světlušky!“ lákala Sabinka na táboře Šárku. Není to tak dávno, kdy Jolanka na výletě polekaně vykřikla: „Hele, klokan!“, když jsme vyplašili srnku. Máme velikou radost, že přírodovědné znalosti našich dětí se výrazně zlepšují.

Sabinka (9 let) je z pěti dětí. S  celou rodinou jsme v kontaktu již osm let, takže většinu dětí známe doslova od narození. Ušli jsme s nimi kus cesty, patříme do jejich života. Věříme, že tyto dlouhodobé vztahy nám pomůžou nejen rozšířit dětem všeobecný přehled, ale hlavně je správně nasměrovat do života. Bratr Sabinky Radek (10 let) říkal, že on svou ženu mlátit nebude a že by chtěl být řidičem autobusu.

Naše klubovna není na pěkném místě. V bezprostředním okolí jsou herny, zastavárny, veřejný dům, můžete tu potkat prostitutky, bezdomovce, drogově závislé… Mezi tím bydlí naše děti a my se jim snažíme ukázat, že ony můžou žít úplně jinak. Snažíme se je naučit, že se můžou bavit „levně“, že se dá zažít spoustu hezkého za poměrně málo peněz. Například když popojedeme vlakem kousek za Plzeň a vrátíme se pak pěšky domů nebo když  jdeme k rybníku a učíme se tam plavat a skákat šipky – to jsou aktivity, které naše děti, až vyrostou, budou moci nabídnout svým vlastním dětem, aniž by to zruinovalo jejich rodinný rozpočet.

Máme naše děti moc rádi, snažíme se jim dát správné informace, být jim vzorem. Snažíme se jim dát šanci žít dobrý život, ale víme, že ty nejtěžší boje budou muset vybojovat samy. Některé to zvládnou, jiné ne. Ale šanci by měli dostat všichni.

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

AD-NetDopravní podnik hlavního města PrahyMini-Z RacerImpulsTurner PRDivadlo pohádekFórum dárcůLab storeAZ facilityTRASER spol. s.r.o.DeníkLedmultimediaČeské dráhySTEMReprosamSchneider Electric CZ, spol. s r. o.AdidasCityBeeTympanumzasilkovna.czPrávoOlymptoyMONETA Money Bank, a.s.MailkitžLUTÉ LÁZNĚČtení pomáháHC OlympCITY DIGITAL MEDIAAlbatrosPay UProfipřekladatelAUKROVera GurmetMountfield a.s.VideoboardBest CoffeeOP TigerPecka modelářEdenredKVMSObchod dětem