Pomozte dětem > TOP 50 > Centrum J. J. Pestalozziho, o.p.s.

Centrum J. J. Pestalozziho, o.p.s.

Poradenské centrum pro děti a mládež

Poradenské centrum pro děti a mládež
Částka 346 850 Kč
Region Severovýchod
Stav Dostali Vaši podporu

O činnosti organizace a podpořeném projektu

Díky podpoře ze sbírky Pomozte dětem budeme moci realizovat výjezdy za dětmi do zařízení ústavní výchovy, kde nabízíme individuální konzultace a skupiny osobnostního rozvoje. Zároveň uskutečníme víkendové sociálně terapeutické pobyty, kde pracujeme na celkovém osobnostním rozvoji dětí a mladých lidí z dětských domovů. Cílem je, aby nebyli závislí na systému sociální pomoci, měli předpoklady zařadit se na trh práce a vedli samostatný život bez konfliktů se zákonem.

Poradenské centrum 3 Poradenské centrum 1 Poradenské centrum 2

Příběh Ivy

Když jsme se poprvé s Ivou viděli, bylo jí 16. V té době byla v dětském domově se školou, kam byla umístěna kvůli problémovému chování. Zpočátku byla tichá, příliš se nezapojovala do aktivit, držela se stranou, myšlenkami jinde. Věděli jsme, že získat její důvěru nebude lehké a že před sebou máme zraněnou duši, se kterou je potřeba pracovat velmi pozvolně a opatrně. Trvalo několik týdnů, než k nám našla cestu. Později byl schopna mluvit o tom, co jí trápí, co prožívá, jak se cítí. Po několika měsících i o svém dětství, pobytu v Klokánku a o týrání ze strany matky. Stali jsme se jejím důvěrníkem, věděla, že jsme tu pro ni.

Díky navázanému vztahu jsme společně mohli začít pracovat na jejích cílech. Strávili jsme spolu rok a půl. Když jsme naposledy hodnotili dosažení plánovaných cílů, uvědomili jsme si, jak velký pokrok udělala. Její aktivita, zájem i přístup byly příkladem pro ostatní, že to jde. Stala se důležitým členem skupiny, člověkem, u nějž jiní najdou přijetí, pochopení a radu. A kvůli takovým dětem se naše práce vyplatí.

Vyjádření Ivy po ukončení spolupráce: „Díky vám jsem začala chápat, co je to opravdový život. Vždycky mi bylo jedno, co bude a jak skončím. Vy jste mi ukázali správnou cestu, kterou po odchodu od vás půjdu. Moc vám děkuju za všechno…“

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

CITY DIGITAL MEDIAVideoboardDeníkTRASER spol. s.r.o.České dráhyMailkitLa FabrikaBest CoffeeMountfield a.s.MONETA Money Bank, a.s.OP TigerPay UDopravní podnik hlavního města PrahyJohnson & JohnsonAdidasObchod dětemPrávoSTEMAUKROSchneider Electric CZ, spol. s r. o.EdenredžLUTÉ LÁZNĚFórum dárcůImpulsDivadlo Na FidlovačceKVMSVera Gurmetzasilkovna.czLedmultimediaDM LIFE, S.R.O.AD-NetPraha 5ReprosamLab storeEpoch TimesAlbatrosTurner PRFresenius KabiCityBeeProfipřekladatelNewton mediaAZ facilityDivadlo pohádekOlymptoyČtení pomáháTympanum