Pomozte dětem > TOP 50 > SEMIRAMIS z.ú.

SEMIRAMIS z.ú.

Prevence a podpora pro ZŠ praktické

Prevence a podpora pro ZŠ praktické
Částka 294 840 Kč
Region Střední Čechy
Stav Dostali Vaši podporu

O činnosti organizace a podpořeném projektu

Projekt „Prevence a podpora pro ZŠ praktické“ zajistí unikátní preventivní program pro děti šesti praktických škol. Semiramis pracuje s dětmi na podpoře zdravého životního stylu, na rozvoji osobnosti, sebepojetí a na posilování pozitivních mezilidských vztahů a vzájemné tolerance. Kromě programu, který zohlední specifické potřeby dětí, podpoří i učitele, a to formou dalšího vzdělávání a získávání kompetencí pro výkon jejich náročného povolání.

S_FOTO_2 S_FOTO_3

Příběh Martina

Martin je třináctiletý kluk s poruchou pozornosti, který pochází ze socioekonomicky znevýhodněné rodiny. Jeho diagnóza a rodinné prostředí jej donutily absolvovat vzdělávání v ZŠ praktická. Dlouhou dobu si díky reakcím okolí připadal hloupý a méněcenný. Program, který na jeho škole začala poskytovat nestátní nezisková organizace Semiramis, mu ale umožňuje na velkou část starostí zapomenout a mnoho potíží, které často komplikují život dospívajícího žáka ZŠ praktické alespoň částečně odstranit.

„Stává se, že některé děti nerozumí, tomu, co se ve škole probírá, a nevědí, jak to dohnat. Pramení z toho frustrace, děti si přijdou hloupé a postupem času rezignují na to, že by mohly dosáhnout lepších výsledků. Prostě přijmou nálepku okolí, které si o nich myslí, že nic nedokážou,“ říká Markéta Exnerová, odborný garant organizace. „Pokud jim ale umožníme změnit tempo, podpoříme je v jejich sebepojetí a ukážeme jim, že se věci dají dělat i jinak, často dokáží to samé, jako děti z běžných základních škol,“ vysvětluje.

„Martin trpí poruchou pozornosti a vzhledem k naší těžké rodinné situaci se mu nemůžeme věnovat tak, jak bychom chtěli. Proto jsme velmi ocenili, že se naše škola rozhodla zapojit se do programů Semiramis. Na Martinovi je to hodně znát. Zpočátku byl z prostředí ve škole zaskočený, protože často narážel na nepochopení a odmítání. A bylo vidět, že i někteří učitelé rezignovali a ztotožnili se s tím, že prostě učí na škole pro problémové děti,“ popisují Martinovi rodiče.

Mnoho věcí se ale podle nich změnilo ve chvíli, kdy škola, kterou Martin navštěvuje, začala spolupracovat právě se Semiramis. „Děti se od lektorů dozvídají, jak se vypořádat s šikanou, jak se vyhnout drogám, jak fungují mezilidské vztahy a jak je možné trávit volný čas. A vše probírají tempem, které nikoho nenechá jako posledního. Je hodně vidět, že se klima ve třídě změnilo, děti drží víc při sobě a pomáhají si. A Martin se teď do školy těší,“ dodávají jeho rodiče.

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

OlymptoyCityBeeAZ facilityDivadlo Na FidlovačceProfipřekladatelLab storePraha 5EdenredPrávoMountfield a.s.AD-NetAdidasžLUTÉ LÁZNĚOP TigerDM LIFE, S.R.O.Epoch TimesBest Coffeezasilkovna.czSchneider Electric CZ, spol. s r. o.LedmultimediaImpulsReprosamJohnson & JohnsonLa FabrikaNewton mediaPay UFórum dárcůČtení pomáháTurner PRObchod dětemDivadlo pohádekVera GurmetAUKRODeníkCITY DIGITAL MEDIAAlbatrosTRASER spol. s.r.o.MONETA Money Bank, a.s.VideoboardFresenius KabiDopravní podnik hlavního města PrahyKVMSČeské dráhyTympanumSTEMMailkit