Cheiron T, o.p.s. Podpořený projekt: Neflákej se a pojď do Cheironu!
Projekt „Neflákej se a pojď do klubu!“ se zaměřuje na prevenci rizikového chování děti a mladých ve věku 6-18 let skrz vzdělávací, terapeutické a volnočasové aktivity a pobyty, k nimž většina našich klientů nemá kvůli složitému rodinnému zázemí mimo zdi našeho zařízení přístup. Jsme přesvědčeni, že smysluplné trávená volného času nejen rozvíjí děti v sociálních dovednostech, ale zároveň přispívá k jejich bezproblémovému fungování s vrstevníky a zvyšuje šance na úspěch v rozličných kolektivech jako je třeba školní třída.
Z projektu zajistíme odměny externích lektorů a materiální a technické zázemí na pedagogické, terapeutické a volnočasové aktivity v rámci dvou klubů – Nízkoprahových zařízení pro děti a mládež (NZDM) v Táboře – konkrétně se jedná o arteterapii a výtvarné dílny včetně keramiky, muzikoterapii, hudební nauky (lekce kytary, bicích a zpěvu) vaření, taneční lekce a sportovní aktivity, dále speciálně pedagogické intervence, doučování a psychoterapeutické intervence.
Zároveň bychom chtěli pokračovat v podpoře docházek na kroužky u táborských volnočasových organizací (Dům dětí a mládeže, ZUŠ, taneční studia, sportovní kluby apod.), do kterých se nám v minulých letech podařilo děti ze sociálně znevýhodněného prostředí namotivovat, včetně pěveckého kroužku, místního fotbalového a pingpongového klubu apod. Podporu dále využijeme na zajištění dvou letních pobytů (jeden zaměřený na sportovní a výtvarné aktivity, druhý jako soustředění tanečního souboru, který v NZDM pravidelně zkouší).