Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

19. 11. 2021

Čteme pro radost, Čteme na pomoc, Čteme pro Kuře

Víte, že čtením můžete pomáhat dětem?

Čteme pro radost, Čteme na pomoc, Čteme pro Kuře

Jak můžeme spojit příjemné s užitečným? Letos stejně jako několik posledních let mají děti možnost přispět na sbírku Pomozte dětem tím, že si přečtou knížku z nabídky Čtení pomáhá a následně vyplní test. Děti tedy udělají nejen něco pro sebe, zároveň i pro druhé děti. Vyplněním testu totiž získají 50 Kč, které dále mohou věnovat na pomoc znevýhodněným dětem.

Čím více přečtených knížek, tím větší pomoc!

A když přečteme společně 2 000 knížek, získáme tak 100.000 Kč na pomoc dětem.

Pokud se chcete zapojit, můžete se zaregistrovat tady 👉 www.ctenipomaha.cz/cs/registrace a poté vyplnit test za přečtenou knížku a darovat 50 Kč na naši sbírku.

A jak peníze na účtu pro Kuře na stránkách Čtení pomáhá narůstají sledujte zde! Nezapomeňte, potřebujeme vybrat 100 000 Kč!

SLEDOVAT KOLIK JE JIŽ VYBRÁNO

Že je toho tolik potřeba přečíst? Nevadí! Zapojit se můžete s celou třídou i s celou školou! Třída, která přečte nejvíce knížek a vyplní nejvíce testů vyhraje skvělé dárky s naším Kuřetem. Vyhodnocení soutěže proběhne po ukončení akce – tj po 3.lednu 2022. Tak hurá do čtení! Pravidla najdeš tady

A komu můžete pomoci?

Jeden z příběhů, který jsme pomohli změnit, je ten o Ládikovi. Ládik žije jen s tatínkem, jeho maminka se o něho nezajímá. A jelikož se tatínek stará o Ládika, nemůže chodit do práce. Láďa si nemůže koupit nové oblečení ani pomůcky do školy. A proto se mu jeho spolužáci smějí. Díky podpoře ze sbírky Pomozte dětem si mohl dovolit koupit alespoň nejdůležitější věci, které potřebuje. A tím se přiblížit svým spolužákům. Další příběhy si můžeš přečíst tady.

Pokud bys chtěl přispět i bez čtení, můžeš poprosit mamku nebo taťku, aby poslali peníze do sbírky Pomozte dětem. Za každou pomoc jsme rádi a ze srdce za ni děkujeme. ♥

Slavnostně spolu s dětmi zahájíme čtecí maraton pro Kuře ke Dni Dárcovství známým pod Giving Tuesday v úterý 30. listopadu v Ústřední městské knihovně.

Co je Giving Tuesday?

Giving Tuesday je globální dárcovské hnutí. Kampaně se na tzv. “Štědré úterý” odehrávají téměř ve všech zemích světa.
Giving Tuesday letos připadá na úterý 30. listopadu 2021. Slaví se vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství na Black Friday.
Giving Tuesday vzniklo v roce 2012 s jednoduchou myšlenkou: vytvořit den, který inspiruje lidi k tomu, aby konali dobro. Za poslední roky se tato myšlenka rozrostla v globální hnutí, které inspiruje stovky milionů lidí po celém světě k dárcovství, štědrosti a spolupráci.
Každý se může zapojit způsobem, který je pro něho smysluplný. Neexistuje žádné omezení, jak dělat dobro. Každý projev štědrosti a každý dobrý skutek se počítá.

 

Přečíst si o akci a o našem zapojení, si můžete zde, na stránkách GivingTuesday.

 

Čteme pro Kuře již po podesáté! Chcete se podívat na videa od dětí, které nám poslali v loňském roce? Vše najdete na našem Youtube kanále Pomozte dětem .

 

Děkujeme všem, kteří spolu s Kuřetem mění dětské příběhy.

 

Partneři akce

Partneři projektu Pomozte dětem