Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

2. 11. 2017

Kuře podpořilo další děti

Z naší sbírky obdrží v rámci individuálních projektů finanční podporu další tři děti, které pomoc potřebují. Příspěvek od Kuřete putuje na vozík pro Honzíka a zdravotní kočárek pro Nikolku, malému Vítkovi umožní individuální domácí výuku.

Maskot Kuřete
Vozík Kozlík pro Honzíka

Vozík Kozlík je pro malého Honzíka komfortnější než speciální kočárky pro děti s postižením – díky pomoci od Kuřete jej rodiče budou moci pořídit. Honzíkova rodina žije na vesnici a rádi by s ním jezdili na návštěvy a procházky, kde bude mít možnost poznávat svět kolem sebe. Vzhledem k povinné školní docházce, kterou bude muset zřejmě absolvovat, bude jeho převoz a pobyt ve škole méně namáhavý, bolestný a vyčerpávající.

Zdravotní kočárek pro Nikolku

Kuře podpoří nákup zdravotního kočárku pro holčičku, která trpí centrální svalovou hypotonií, mentální retardací a autismem. Nikolka je hyperaktivní holčička, která ráda dovádí a na procházkách také ráda utíká. Kvůli svalové hypotonii jí často a nepředvídatelně selžou svaly na nohách, upadne a má pak ošklivá závažná zranění. Z běžných a pro rodiče finančně dostupných kočárků už bohužel dávno vyrostla, proto jediným řešením je zakoupení zdravotního kočárku, který tak zkvalitní život celé rodiny.

Vzdělávání pro Vítka

Domácí výuka ušitá na míru je cestou, jak u Vítka snížit intenzitu úzkostného chování, jež u něj vede k mnoha problémům. V období od listopadu 2017 do května 2018 tak díky podpoře od Kuřete bude mít Vítek zajištěno plnohodnotné vzdělání v podobě individuální domácí výuky „ušité na míru“, čímž se zlepší rozvoj jeho intelektových schopností a také sociálních dovedností.