Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

8. 9. 2020

Kuře s aktovkou – příběhy podpořených dětí

Podívejte se na příběhy podpořených dětí z vašich darů 🙂

Kuře s aktovkou - příběhy podpořených dětí

V rámci mimořádné výzvy Kuře s aktovkou se nám podařilo vybrat 635 000 Kč, které budou rozděleny mezi 21 podpořených organizací v devíti krajích.
​​​​​​​
Díky dárcům bude mít 127 dětí příjemnější start v novém školním roce. Zároveň velmi děkujeme za zapojení Nadace České spořitelny, která každou korunu dárce zdvojnásobila až do výše 300 000 Kč! Děkujeme všem, kteří se zapojili!

Životní situace těchto dětí a jejich rodin je velmi tíživá, pro mnohé z nás nepředstavitelná. Naše společná podpora jim ulehčí návrat do školních lavic, zajistí pomůcky, kroužky i doučování.

Vybíráním finančních prostředků to nekončí… pro děti to naopak vše začíná. My jim přejeme do nového školního roku hlavně zdraví, spousty kamarádů a fajn učitelů.

A jak vaše peníze pomáhají? Podívejte se na příběhy podpořených dětí


Andrej 13 let
, Karviná

První příběh je o 13ti letém Andrejovi, kterému dlouhodobé přerušení školní docházky na jaře přineslo obavy z možného selhání v dalším ročníku. Navíc aktuální dění spojené s opětovným přerušením prezenční výuky ve škole jeho nejistotu jen posílilo. Díky velké pomoci vás, dárců a Nadace České spořitelny je mu poskytnuto pravidelné doučování od Nzdm Oáza a Andrej má radost z každého dílčího úspěchu.

 

 

 

 

Natálka 13 let, Týn nad Vltavou

Natálka se učila hrát na piano nejprve sama, chodívala na veřejně přístupný klavír u knihovny. Díky projektu Kuře s aktovkou a Farní charitě Týn nad Vltavou od září dochází na individuální hodiny do ZUŠ Musicale. Velkou změnou je pro ni schopnost umět číst a správně zahrát jednotlivé tóny. Největší motivaci vidí v tom,  že si jednou zvládne sama zahrát libovolnou hudební skladbu.

 

 

 

 

Tomáš 12 let, Plzeň

Nejvíc se Tomovi ulevilo, že může na tělocviku cvičit v teplákách a botách, které mu padnou a nejsou holčičí, zděděné po sestře. Stačí, že se mu děti smály za jeho postavu. Tyto věci způsobovaly, že se bránil chodit do školy a měl hodně zameškaných a neomluvených hodin. Nesnesl pocit, že má ošklivé a malé oblečení nebo že mu neustále chybí nějaká školní pomůcka, na kterou neměli peníze. Teď mu rodiče mohli koupit potřebné vybavení.

 

Potřebnost pomoci vnímala i Nadace České spořitelny, která se rozhodla výzvu podpořit a do sbírky darovala 300 000 Kč. A navíc, každou korunu, která byla darovaná znásobila.