Pomozte dětem > O Pomozte dětem

O Pomozte dětem

POMOZTE DĚTEM je dlouhodobý sbírkový projekt, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize. Vzorem pro vznik sbírky byl projekt britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Children in Need.

Projekt POMOZTE DĚTEM je založen na principu solidarity a dárcovství a probíhá kontinuálně již od roku 1998 (viz Výsledky jednotlivých ročníků). V porovnání s dalšími charitativními projekty poskytuje POMOZTE DĚTEM nejširší podporu ohroženým a znevýhodněným dětem v České republice. Za dobu své existence získala sbírka vysokou kredibilitu a známost mezi občany naší země. Jak vyplývá z každoročního průzkumu agentury STEM, je POMOZTE DĚTEM dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější sbírkou v ČR (viz Výzkumy a analýzy).

Hlavním cílem POMOZTE DĚTEM je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé České republice. Každoročně je Nadací rozvoje občanské společnosti vyhlašováno veřejné výběrové řízení na nadační příspěvky ze sbírky. Peníze jsou distribuovány do všech regionů ČR.

Při posuzování přihlášených projektů je kladen důraz především na:

  • Zvyšování kvality života dětí.
  • Vytváření rovných příležitostí pro všechny děti a různé skupiny populace.
  • Podporu práv dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. 

 

Veřejná sbírka Pomozte dětem je organizována na základě rozhodnutí Magistrátu hl.m. Prahy č.j.
S-MHMP/1016564/2012,1045562/2012 ze dne 20. 8. 2012 konané v období od 2. 10. 2012 na dobu neurčitou.

 

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

KVMSDopravní podnik hlavního města PrahyLab storeTurner PRAZ facilityTRASER spol. s.r.o.EdenredOP TigerPay UReprosamSchneider Electric CZ, spol. s r. o.VideoboardDivadlo pohádekMini-Z RacerOlymptoyCityBeeČtení pomáháAUKROPecka modelářLedmultimediaVera GurmetMailkitSTEMTympanumFórum dárcůMountfield a.s.žLUTÉ LÁZNĚHC OlympCITY DIGITAL MEDIAAdidasMONETA Money Bank, a.s.ImpulsČeské dráhyAlbatroszasilkovna.czDeníkProfipřekladatelPrávoAD-NetObchod dětemBest Coffee