Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Apropo Jičín, o.p.s.

Název projektu: Komplexní péče o děti v Apropu
Částka: 322 140 Kč
Region: Severovýchod
Stav: Čekají na podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Apropo pomáhá dětem s postižením více než 20 let. Díky Vaší podpoře můžeme dále rozvíjet stacionář, kde poskytujeme péči 40 dětem. Ty zde využívají činnosti, jako jsou muzikoterapie, keramika, fyzioterapie a další, které jim nejen pomáhají, ale také je baví. Pro děti s postižením uspořádáme také tři letní týdenní pobyty, které pro ně znamenají spoustu nových zážitků a zároveň umožní jejich rodičům odpočinout si od náročné domácí péče.

Přečtěte si příběh Tobiáše

Tobimu je devět let a je to klidný, veselý, vnímavý a zvědavý klučina, který miluje zvukové hračky, říkanky, písničky a televizní pohádky.

Foto příběh_Tobi hračkyNarodil se předčasně s porodní váhou 900 g a komplikovaný porod, těžká nezralost a mnoho zdravotních komplikací, to vše se u něj rozvinulo v těžké kombinované postižení. Tobiáše dovážejí jeho rodiče denně do základní školy speciální v Jičíně a po skončení školního vyučování využívá Denní stacionář APROPO. Ve stacionáři si Tobi za podpory asistentek užívá muzikoterapii, dramaterapii, keramiku, pravidelně třikrát týdně rehabilituje a jednou týdně navštěvuje hipoterapii.

Kromě denní péče ve stacionáři Tobi jezdí i na vícedenní pobyty s Apropem. V letošním roce se zúčastnil zvykacího třídenního pobytu určeného mladším dětem, které ještě nejsou tolik zvyklé být delší dobu sami bez rodičů. Těší se také, až si s ostatními děti užije letních pobytů jako je psychorehabilitační pobyt nebo puťák Českým rájem.

Maminka Tobiáše navštěvuje pravidelně akce, které Apropo pořádá pro rodiče, jako je vzdělávání, informační schůzky nebo neformální setkávání s dalšími pečujícími rodiči a ke spolupráci s Apropem dodává: Život s postiženým synem je psychicky i fyzicky velmi náročný a proto je pro nás velikou úlevou, pokud na pár hodin toto “břímě” někdo převezme za nás. Tobi je v Apropu spokojený a my víme, že je o něj postaráno.“