Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Auxilium o.p.s

Název projektu: O.T.A. na Valašsku – Terapie dětí s PAS
Částka: 346 220 Kč
Region: Střední Morava
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Auxiliáni vnímají zdravotní hendikep jako výzvu k hledání originálních řešení životní cesty. Letos budeme pokračovat v terapii dětí s autismem pomoci videoscénářů, budeme se snažit spojit naše světy v jeden. Po zkušenostech věříme, že společně dojdeme až ke dveřím do „obyčejného“ světa.

Co dalšího by vás mohlo zajímat

Autismus… Snad není člověka, který by o tomto postižení neslyšel. Před 15 lety jsme o něm prakticky nic nevěděli a dnes provázíme ve službě rané péče více než 60 % dětí s autismem.

Zpočátku jsme si téměř nevěděli rady. Jak zaujmout a podporovat dítě, které se na svět dívá tak nějak skrze vás… Ale před dvěma lety jsme objevili metody Phdr. Romany Strausové O.T.A. A vše se změnilo.

Skutečným překvapením však pro nás bylo setkání s nejmladší dívenkou. Ta si přinesla podezření na autismus potvrzené v rámci sreeningu v 18 měsících věku. V této době měla opravdu všechny rysy autismu – nenavazovala oční kontakt, nedívala se na věci, které jsme ukazovali, nereagovala na mluvené slovo, zkrátka ukázkový případ. Rodina přijala ihned možnost podporovat dceru metodou O.T.A. a již za tři měsíce jsme viděli opravdový zázrak. Na pobytovou akci přijela okatá princezna, která se již projevuje téměř shodně, jako děti bez postižení. Obrovská změna za neuvěřitelně krátkou dobu.

Podpora metodou O.T.A. vytvořila cesty pro nervová spojení neovlivněná autismem za neuvěřitelně krátkou dobu a věříme, že i trvale. Tato osobní zkušenost nám potvrdila, jak nesmírně účinná je metoda této podpory a jak nenahraditelný přínos pro děti ohrožené autismem má. Proto usilujeme o udržení terapie O.T.A. a její rozšíření v našem regionu i pro další roky.