Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Centrum pro náhradní rodinnou péči

Název projektu: Spolu to zvládneme
Částka: 329 024 Kč
Region: Severozápad
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Když se ve škole nedaří, bývá těžké udržet si chuť a snahu a věřit si, že můžu v životě něco dokázat. Pomůžeme 40 konkrétním dětem, které vyrůstají v náhradních rodinách. Naučíme je, jak se lépe učit, zajistíme jim odbornou psychologickou pomoc.

Přečtěte si příběh Míši aneb Když se ve škole nedaří

Když se řekne specifické poruchy učení, dysgrafie a dyskalkulie, mnoho rodičů si starostí povzdechne a hodně dětem se úzkostí sevře hrdlo. V současné době to není zase až tak mimořádně vzácná porucha a zkušenost s ní má pořád víc rodičů, dětí i učitelů. Všichni, kdo s tím zkušenost mají, by mohli dlouze vyprávět o tom, jak moc tato porucha může dítěti zkomplikovat život ve škole, jak moc museli rodiče napnout síly, aby dítěti co nejvíce pomohli, kolik odborníků s dítětem navštívili, kolik schůzek ve škole absolvovali, aby vysvětlili situaci dítěte a společně s učiteli nastavili pravidla individuálního přístupu a kolik hodin trpělivé práce pak s dítětem nad učením strávili doma.

Současný systém vzdělávací bohužel není nastaven tak, aby se dokázal přizpůsobit individuálním potřebám všech dětí.

Náš projekt „Spolu to zvládneme“ pomáhá dětem formou individuálního doučování přímo v rodině. Zcela zásadní je individuální přístup, přátelský vztah mezi dítětem a doučujícím a dlouhodobá systematická pomoc – doprovázení dítěte.

Podobný je i příběh Míši. Když se i přes veškerou snahu nedařilo a situace kolem učení pro ní začala být neúnosná, po důkladném zvažování se rozhodli změnit školu. Uvědomovali jsme si, že tato změna bude pro Míšu znamenat další zátěž. Rodiče absolvovali nové vysvětlující „kolečko“ s učiteli, na Míšu zase čekalo spousta úkolů. Díky podpoře ze sbírky Pomozte dětem, jsme pro ní mohli najít doučovatelku, která se stala její starší kamarádkou a tráví s ní hodně času. Každý malý úspěch ji pomáhá s budováním sebedůvěry, začíná si věřit, že to dokáže. Letos se bude muset rozhodnout, kam budou směřovat její další kroky po ukončení základní školní docházky. Všichni ji držíme palce a věříme, že „Spolu to zvládneme“.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.