Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

Cesta domů, z.ú.

Název projektu: Rozšíření kapacity domácího hospice Cesty domů pro dětské pacienty
Částka: 350 000 Kč
Region: Středočeský kraj
Stav: Dostali Vaši podporu

CO ZA PENÍZE OD KUŘETE POŘÍDÍME?

Děti se nejlépe cítí doma, tam kde to znají, kde to mají rádi, kde mají rodiče, své sourozence, svoje oblíbené hračky i domácí mazlíčky. Tam, kam za nimi můžou chodit prarodiče, kamarádi i spolužáci ze školy.

Pro rodiny, které se starají o dítě v terminálním stadiu závažného onemocnění a umírá, je důležité zůstat společně doma a pokusit se i nadále žít a fungovat tak, jak byli zvyklí.

Mobilní specializovaná paliativní péče podpoří rodinu v tomto prostředí zůstat co nejdéle, díky práci multidisciplinárního týmu dostupného 24 hodin každý den v týdnu. Mobilní hospic do rodiny přináší zdravotní, sociální, psychosociální, duchovni a další potřebnou podporu. Pro děti a jejich rodiny je navzdory složité a náročné situaci důležité zůstat spolu, dělat každodenní činnosti, užít si společného jídla, společného hraní, koukaní na televizi, být spolu až do konce.

Většina rodin s umírajícím dítětem možnost zůstat v bezpečí domova nemá, pediatrická mobilní paliativní péče je v ČR téměř nedostupná, díky podpořte Pomozte dětem dostanou i rodiny ze Středočeského kraje možnost zůstat pohromadě doma co nejdéle.