Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Dobrovolnické centrum, z.s.

Název projektu: Dobrovolníci dětem
Částka: 191 104 Kč
Region: Severozápad
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Naším cílem je podporovat pozitivní změny v životech dětí, nabízet rovné příležitosti, pomáhat zvládnout těžké životní situace a udávat správný směr. To vše se nám díky dobrovolníkům daří už 18 let. A rozdávat radost potřebným dětem, to je pro nás největší odměna.

Přečtěte si příběh Patrika

Páťa je dospívající chlapec pocházející ze šestičlenné sociálně slabé rodiny, ve které žije s rodiči a dalšími sourozenci. On sám je druhým nejstarším. Kvůli diagnostikované hyperaktivitě s poruchou pozornosti se odmala setkává s nepochopením a nepřijímáním ze strany vrstevníků a častokrát i dospělých. Jeho handicap ovlivnil přístup ke škole, zájem o učení a s tím také související slabé školní výsledky. Soužití s dítětem, které vyžaduje stálé obměňování činností a mnoho péče, je pro rodiče náročné. Sám o sobě Patrik nesmýšlí dobře, mnohdy se podceňuje a ponižuje. Je si vědom „zaškatulkování“ a vyčlenění. Ve snaze upoutat na sebe pozornost se chová agresivně. Přitom je to dítě, které se jen snaží zapadnout a mít pocit, že je chtěné.

Přátelský vztah s dobrovolníkem jako pozitivním dospělým vzorem má podstatný vliv na správný vývoj dítěte. Patrik okoukává životní hodnoty dobrovolníků a postupně je přijímá za své. Jedním z pozitivních výsledků je úspěšné dokončení ZŠ a přijmutí na učiliště. Posílení sebevědomí mezi „malými“ a „velkými“ kamarády, kde se Páťa setkává s přijetím, úspěchem a radostí, je dalším velkým krokem. Prostřednictvím mentoringových programů se snažíme pomáhat nejen Patrikovi, ale i jeho sourozencům a dalším potřebným dětem.