Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Host Home-Start ČR

Název projektu: HoStem v rodině
Částka: 336 525 Kč
Region: Praha
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Rodiče se o své děti chtějí starat dobře, avšak někteří nevědí jak! Neznamená to, že by jim chyběl rodičovský pud, ale neumějí jej projevit. Hlavním cílem podpory rodin s malými dětmi je předejít situacím, kdy hrozí odebrání dítěte z původní rodiny a podpora rodičů v těch oblastech péče a výchovy dítěte, které k těmto situacím vedou. Pomáháme prostřednictvím dobrovolníků, kteří jsou sami rodiči a mají tak vlastní neocenitelnou zkušenost a pochopení.

Přečtěte si příběh maminky Zuzany a jejích synů

S maminkou Zuzanou jsme spolupracovali na základě doporučení orgánu sociálně-právní ochrany dětí po dobu 1,5 roku v letech 2016 až 2017. V počátku spolupráce byla paní Zuzana krátce přestěhovaná z azylového domu do sociálního bytu 3+1.

Maminka vychovávala své tři syny (4 roky, 2 roky, 1 měsíc) prakticky sama bez podpory původní rodiny nebo některého otce (každý syn má jiného otce). Původní rodina ji naopak napadala a vyhrožovala jí, její matka i sestra jsou závislé na alkoholu. Péči o děti jí ještě komplikovala určitá dysfunkce spojená se sníženou mentální kapacitou. (Mamince diktujeme čísla a ona si píše něco jiného, doktorka jí při kontrole říká, že se má objednat na rehabilitaci s dítětem, a ona místo toho jde na rentgen.)

Podpora maminky ze strany dobrovolnice HoStu byla velmi pestrá. Nejčastěji spolu navštěvovaly lékaře, úřady, soudy. Dobrovolnice si často hrála s dětmi, procvičovala s nimi logopedická cvičení, snažila se pomáhat při osobní hygieně dětí, odnaučování dudlíku…a v neposlední řadě byla pro paní Zuzanu vrbou, které se maminka zvykla vypovídávat ze svých trápení, často i telefonicky.

Paní Zuzana se vždy snaží o své děti pěkně postarat, má je velmi ráda a moc pěkně se k nim chová.

Nejstarší syn jde do školy, prostřední do školky a paní Zuzana už je v současné době mnohem více odpočinutá a schopná zvládat péči o děti bez naší podpory.