Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Letní dům

Název projektu: Kousek domova
Částka: 324 000 Kč
Region: Praha
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Letní dům podporuje sociálně znevýhodněné děti s ohledem na jejich aktuální situaci a potřeby. Jako zásadní vnímáme jejich životní příběh, sebepojetí, hledání vnitřní jistoty a zdroje, z nichž mohou čerpat tak, aby mohly pevně stát na vlastních nohou. S dětmi pracujeme dlouhodobě a určující jsou pro nás kvalitativní cíle. V rámci projektu podpoříme 50 dětí z pěti dětských domovů 12 tvořivými pobyty, pravidelnou individuální arteterapií a návštěvami dětských domovů, které posilují již vytvořený vztah.

Přečtěte si příběh Pavly

Letní dům pracuje s dětmi již dvacet let. Za tu dobu jsme poznali několik stovek dětí a jejich životních příběhů. S Pavlou jsme se seznámili, když jí bylo 11 let. Pravidelně s námi jezdila na tvořivé pobyty v Jizerských horách. Byla velmi kreativní, věnovala se malování i jiným tvořivým aktivitám. Bavilo ji také potkávat se s novými kamarády z jiných dětských domovů. Měla možnost sdílet s pracovníky témata, které si nosila spíše v sobě, o kterých neměla s kým mluvit.

Hledali jsme cesty, jak ji podpořit v rozvoji i sebevědomí. Společně jsme např. nacvičovali, jak se bránit šikaně ze strany spolužáků na učilišti, mluvili o rodině a někdy komplikovaných vztazích se sourozenci. Když byla Pavla starší, jezdila s námi na pobyty jako pomocnice, také se účastnila návazných pobytů v tréninkovém bytě. Nyní je dospělá a založila již svou vlastní rodinu.

Držíme jí palce a jsme rádi, že jsme s ní stále v kontaktu i přesto, že již není v dětském domově.

A co na to říká sama Pavla?

„Na Letní dům jsem jezdila spoustu let. Moc pro mě všichni z Letního domu znamenají, hodně ráda na všechny vzpomínám. Naučili mě spoustu věcí do života, i jak se s životem poprat. Jako malá, když jsem tam jezdila, tak jsem to měla jenom jako zábavu a že si najdu nové kamarády a přátele, a ano našla a mám je doteď. Když už jsem byla starší, tak jsem jezdila na pobyty, co mě připravovaly do života, např. jak si najít práci, jak napsat životopis, volat na inzeráty, atd… Teď už to vše vím a jsem za to vděčná Letnímu domu.

A na závěr bych chtěla říct, že bez nich bych toho nevěděla tolik, jako vím. Děkuji za vše!”