Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka nadace rozvoje
občanské společnosti a české televize

Oblastní charita Kutná Hora

Název projektu: Šance pro děti s autismem pokračuje
Částka: 349 500 Kč
Region: Střední Čechy
Stav: Čekají na podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Díky projektu můžeme rodinám dětí s autismem a dalšími podobně se projevujícími poruchami ve věku od 2 do 18 let nabídnout konkrétní a individuálně zaměřenou pomoc v rozvoji jejich komunikace, mezilidských vztahů, prožívání emocí, v řešení jejich problémového a nevhodného chování. Pomůžeme namísto 15 až 27 dětem a jejich rodinám.

Jak pomohla služba SASRD pětiletému Honzíkovi?

Maminka vypráví Honzíkův příběh: „Vše se zdálo být normální, Honzík nám rostl a učil se nové věci. Jak ale plynul čas, uvědomili jsme si, že nemluví, neumí si hrát a jeho vrstevníci ho nezajímají,“vzpomíná chlapcova maminka Simona. Díky behaviorální metodě Honzík udělal nesmírné pokroky, co se týká očního kontaktu, který před tím vůbec nenavazoval. Začal mluvit, tedy spíš říkat slova. A pak jednou složil větu, kterou jsme ho naučili: „Já chci pít“. Chlapec taky krásně imituje, vnímá a už ví, co po něm maminka chce, takže je s ním daleko lehčí práce.

Tato terapie je také velmi náročná na čas. Musí na pracoviště pravidelně dojíždět, musí  se synovi mnohem více věnovat při hraní i každodenních běžných činnostech. Honzíkova rodina se s tím ale dokázala „poprat“.

„Službě jsme vděčni za vše, co pro nás, a hlavně pro Honzíka, dodnes dělají. Nesmírně si vážím toho, jak umí rodiče podpořit, lidsky si popovídat a pomáhat jim,“ říká maminka Honzíka.

Jak pomáhá služba SASRD větším dětem?

Rodiče píší, jak jim a jejich dětem pomohl prázdninový týden:

  • „Vždycky, když K. někam jede, mám špatné svědomí, že zatěžujeme organizátory. Když jede Kuba s vámi, vím, že jste na něj připravení, že jede na akci, která je určena dětem, jako je on. Je to pro mě obrovský odpočinek.“
  • „Určitě velká chvála pro všechen personál. Největší pochvalou je, že nechtěl O. vůbec odcházet domů.“