Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Parent project

Název projektu: Společnou cestou
Částka: 337 980 Kč
Region: Jihovýchod
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

PARENT PROJECT zlepšuje kvalitu života dětí se svalovou dystrofií, děti postupně ztrácejí fyzické síly a jsou trvale odkázány na pomoc druhých. Projekt pomůže dětem k zážitkům, pocitu samostatnosti a rodičům k odpočinku a sdílení s dalšími rodiči. Peníze budou využity na asistenční služby, program pro děti a podporu odborníků.

Přečtěte si příběh Jiříka

 

Jiřík se narodil 29. srpna roku 2001 a bydlí v Sezimově Ústí. Ihned po narození byla Jiříkovi diagnostikována aortální stenoza a za pár týdnů mu bylo srdce operováno. Při předoperačním vyšetření lékaři zjistili zvýšené jaterní testy a po asi ročním vyšetřování byla Jiříkovi stanovena diagnóza, a to svalová dystrofie Duchenneova typu (nejzávažnější diagnóza), dále mu byl diagnostikován Hydrocephalus a sekundární epilepsie. Jiřík přestal chodit ve svých sedmi letech a od té doby je na vozíku. S postupující nemocí se výrazně zhoršila jeho skolióza a musel podstoupit další operaci.

Jiřík navštěvuje Speciální základní školu Kaňka, kde se mu velmi líbí. Užívá si života, s tatínkem jezdí na monolyži, v létě na kole nebo chodí s taťkou „běhat“. Velmi má rád pobyt na horách, a to v létě i v zimě, jezdí ven s kamarády a tráví s nimi čas na hřišti. Doma si hraje na tabletu či na počítači, je ve spojení s kamarády z naší organizace. Je to usměvavý, komunikativní kluk, který má hodně kamarádů, ale jeho největším kamarádem a parťákem je jezevčík Béďa, který Jiříka vždy radostně vítá.

Jiřík velmi rád jezdí za kamarády z PARENT PROJECTu, je velmi upovídaný a má rád společnost. JiříkovA rodina se účastní psychorehabilitačních pobytů, rádi si vymění zkušenosti s ostatními rodiči stejně starých chlapců, získají cenné rady od rodičů starších chlapců a velmi ochotně předají své zkušenosti rodičům menších dětí. Jiřík si rád povídá s rodiči malých dětí a ukazuje jim, že i s takto závažným onemocněním se dá žít naplněný život. Rodiče využívají služeb odborníků a jsou vděčni, že nejsou sami, že mohou své radosti i starosti sdílet.