Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Paspoint, z.ú.

Název projektu: Rozvojové a podpůrné aktivity pro děti s PAS
Částka: 347 380 Kč
Region: Jihovýchod
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Naše organizace se zabývá komplexní podporou osob s poruchami autistického spektra. Díky projektu realizujeme aktivity pro děti s autismem v rámci Jihomoravského kraje. Klienti tak mohou trávit čas se svými vrstevníky s ohledem na jejich specifické potřeby. Díky podpoře zajistíme nájemné, ubytování, materiál a mzdy lektorů, a tím snížíme náklady rodinám s PAS. Uskutečníme dva pobytové tábory, jeden pobytový prodloužený víkend, pět herních odpolední, pět pravidelných zájmových kroužků. Nabídneme tak zajímavý program cca 100 klientům.

Co dalšího by vás mohlo zajímat

Volnočasových aktivit se účastní děti s poruchou autistického spektra. Realizujeme pro ně např. letní pobytové tábory, které jsou velmi oblíbené. Tábory jsou příležitostí také pro rodiče, kteří si tak mohou odpočinout a mají jistotu, že jejich děti mají zajištěný program s ohledem na jejich specifické potřeby.

Našim cílem je děti podporovat a rozvíjet, a tak zajišťujeme společný i individuální program, který jim nabídne bezpečné prostředí, zajímavé podněty, jako např. hipoterapii, arteterapii a další činnosti. Děti doprovází proškolení dobrovolníci, kteří s nimi tráví 24 hodin denně.

Tábory jsou také jednou z prvních sociálních interakcí s vrstevníky se stejným handicapem, kterých se děti s poruchami autistického spektra účastní. Klademe důraz na kontakt s rodiči a výchovnými poradci, kteří nám o dítěti poskytnou co nejvíce informací, abychom pak s dětmi co nejefektivněji spolupracovali.

Ohlasy rodičů

Ze strany rodičů získáváme pozitivní zpětné vazby:

  • ,,Co se týče tábora, tak syn byl velmi spokojen (a my tím pádem také), což jsme poznali na jeho chování, že po táboře byl velmi klidný, usměvavý a sem tam i něco prozradil, co se mu líbilo (zbytek jsme si domysleli podle fotek). Jsem ráda, že mohl týden strávit v krásném prostředí, s pohodovými lidmi a nebyl tak fixován jen na nás.”
  • ,,Je to až neskutečné,že se v dnešní době najde tolik mladých lidí,kteří jsou ochotní se starat o naše děti, věnovat jim tolik času a ještě navíc zadarmo. Pro mě a mého manžela to byl úžasný týden,načerpali jsme potřebnou energii do dalších dní.”
  • ,,Je to úžasné, že se děti takto mohou zapojit a zažívat/prožívat spoustu pěkných aktivit, které je pozitivně ovlivňují.”