Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

SPRP, pobočka Brno

Název projektu: Já chci
Částka: 325 496 Kč
Region: Jihovýchod
Stav: Čekají na podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Středisko rané péče SPRP pomáhá a podporuje rodiny dětí s těžkým zrakovým a kombinovaným postižením. Projektem podpoříme tyto děti v komunikaci, naučíme je vyjadřovat jejich potřeby, rodiče naučíme rozumět signálům dítěte. Dětem nabídneme možnosti alternativní komunikace pomocí speciálně upravených obrázků.

Přečtěte si příběh Fabiánka

Jmenuji se Fabiánek. Tak moc jsem se těšil na rodiče a poznávání života, že jsem přišel na svět už o 10 týdnů dříve, než bylo předurčeno lékaři. Byl jsem ale pořádný kus chlapa, vážil jsem 1 630 g a měřil 42 cm. Asi pět dnů jsem měl pro akutní dechovou tíseň a nevyvinuté plíce zavedenou hadičku, která mi pomáhala dýchat. Přišla také infekce a několik transfuzí. Bydlel jsem v průhledném domečku, kde mi krásně topili a každý den jsem viděl mamku a většinou i taťku, jak za mnou chodí. Jak já už se těšil domů, až mi ukážou, kde budeme bydlet jenom spolu.

Oba se o mě moc báli. Někdy plakali, a i když jsem to neměl vidět, tak to občas nešlo přehlédnout. Jindy zase oplývali neskutečným přívalem energie a radosti. Domů mě z nemocnice pustili až po více než dvou měsících. Jak já byl rád. První vánoce, a já byl konečně s celou svou rodinou.

Překotný, a přesto zdlouhavý porod zanechal následky, které mne provází a budou provázet celý život. Já se ale jen tak nedám, jsem velký bojovník.

Jsou ale chvíle, kdy to zas tak jednoduché není… V těchto chvílích nám pomáhá spoustu odborníků, a hlavně raná péče. Poradkyně jezdí za mnou domů. Jsem rád, že mohu zůstat doma, kde je mi dobře.

Díky projektu pomůžeme Fabiánkovi komunikovat s okolím světem pomocí speciálně vyrobených obrázků.