Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

SPRP, pobočka Ostrava

Název projektu: Jezdíme za dětmi domů!
Částka: 350 000 Kč
Region: Moravskoslezsko
Stav: Dostali Vaši podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Jako jediná organizace v Moravskoslezském kraji poskytujeme ranou péči dětem se zrakovým a kombinovaným postižením. Ročně spolupracujeme s 90–100 rodinami, jezdíme za nimi domů a pomáháme rodičům jejich dítě rozvíjet. K tomu potřebujeme auta. Jedno nám aktuálně chybí, a proto hledáme dárce ochotné na jeho pořízení přispět. Nové auto zpřístupní pravidelné konzultace s poradkyní rané péče nejméně 20 dětem a jejich rodinám.

Máme radost z pokroku u každého z dětí!

Přečtěte si příběh Andrejky

(vypráví její rodiče)

Jaký je náš příběh? Před více než dvěma lety se naše 18měsíční dcera Andrejka polila kávou. Po týdnu, kdy ji probudili z umělého spánku a odpojili z podpory dýchání, se její stav náhle zhoršil a došlo u ní k selhání orgánů, poškození ledvin a srdce. Byla napojena na dialýzu, ventilátor, podporu srdce. Dlouhé týdny bojovala o svůj krátký život a nakonec vyhrála. Po dva a půl měsíce trvající hospitalizaci jsme byli propuštěni z nemocnice. Díky rehabilitacím malá seděla a snažila se stavět na nohy. Začala také docházet do stacionáře. Pak přišla informace o rané péči. To nám dalo naději, že se snad blýská na lepší časy. 🙂 Velmi vítáme, že poradkyně jezdí za námi domů, že nám poradí, jak Andrejce umožnit žít co nejlépe.

Dnes jsou to dva roky od úrazu a diagnóza stále trvá, péče o dceru je velmi náročná, ale žije, a to je to nejdůležitější. Život jde dál a my věříme, že už to bude jenom lepší, a to také díky tomu, že poradkyně rané péče za námi bude i nadále jezdit a budeme s ní moci konzultovat. Je to pro naši dceru i nás důležité!