Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní sbírka Nadace rozvoje
občanské společnosti a České televize

Temperi, o.p.s.

Název projektu: Kamarádství v pravý čas
Částka: 267 624 Kč
Region: Jihozápad
Stav: Čekají na podporu

Co za peníze od Kuřete pořídíme?

Pracujeme s ohroženými rodinami a jejich dětmi, i s rodinami pěstounskými. Chceme 50 dětem z těchto rodin poskytnout možnost prožít dětství, jako prožívají jejich vrstevníci, a to díky kamarádství „na život a na smrt“ s vybraným dobrovolníkem. Dobrovolník pomůže dítěti ke zvýšení sociálních dovedností anebo k získání návyků při plnění školních povinností. Ukáže mu také svět mimo rodinu, rozšíří obzory, a to vše při smysluplně stráveném volném čase.

Příběh dětí

(z reálné reference jedné maminky, jejíž děti jsou zařazeny do programu Pět P od dubna 2017)

Jsem maminka nyní osmiletých dvojčat, chlapečků. Již od zjištění těhotenství jsem na tuto skutečnost byla sama. Můj otec již nežije a mám těžce nemocnou maminku. A já sama jsem něco přes rok po velmi těžké autohavárii, jejíž následky mě doprovází dodnes. Nemám na kluky sílu ani energii, chybí nám finanční prostředky a vše jde tak nějak těžce. Bydlíme na sídliště, a tak kluky nemůžu pustit jen tak samotné ven – chybí jim pohyb, kamarádi, radost, bezstarostné dětství.

Kluci nastoupili loni do první třídy a přišly tak další starosti. Proto jsem využila doporučení speciálního pedagoga ze školy a kontaktovala organizaci Temperi. Tam pomohli nejen mně, ale hlavně v rámci programu Pět P našli kluci dvě skvělé kamarádky, které se s nimi schází pravidelně každý týden na jedno odpoledne. Schází se zvlášť, a tak si i dvojčata od sebe odpočinou, a já se tak mohu věnovat vždy jen jednomu.

Kluci mohou zažít dobrodružství, nemusí spěchat a mohou dělat to, co baví je samotné. Kamarádka je tady vždy v danou chvíli jen pro toho jednoho, který ji má opravdu jen sám pro sebe. Kluci jsou najednou spokojenější, veselejší a zároveň se učí – už teď mohu říci, že se zlepšila jejich samostatnost (např. ve městě, v rozhodování atd.), kluci poznali mnoho nových věcí, které já bych jim ukázat nemohla. Se svými kamarádkami se účastní také společných akcí, které program Pět P pořádá, a našli tam nové kamarády. V partě dalších dětí a dobrovolníků se cítí dobře a bezpečně.