Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

Díky podpoře od Kuřete může mistr světa tančit dál

Kuře pomáhá dětem, aby mohly zažívat spokojené dětství a plnit si své sny. Jedním z takových dětí je mimořádně nadaný tanečník ze sociálně vyloučené lokality, kterému Kuře přispělo v rámci individuálních projektů. Přečtěte si jeho příběh.

Taneční skupina A.D.S. Company

Patří k současným nejlepším tanečníkům hip hopu v České republice a dosahuje vynikajících výsledků i na mezinárodní úrovni. Je několikanásobným mistrem republiky i mistrem světa. Touží tančit a vyniknout. Dokázat to, že i Rom ze sociálně slabé rodiny žijící ve vyloučené lokalitě ve velice nuzných podmínkách se může vyrovnat dětem, které mají lepší a vhodnější podmínky pro svůj rozvoj. Tanec v srdci, úsilí a několikaletá dřina k tomu však bohužel nestačí…

Nadaný tanečník žije se třemi sourozenci a rodiči v jednopokojovém sociálním bytě bez koupelny a toalety. Je tedy zřejmé, že rodina nemá finanční prostředky na to, aby mohl trénovat v profesionální taneční škole a platit startovné na soutěžích. Lektoři, kteří rozpoznali jeho mimořádný talent, se snažili vyhledat klasickou taneční školu, v níž by mohl rozvíjet svůj talent například s pomocí sponzora nebo různých úlev na kurzovném. Nepodařilo se. A tak pro něj a další talentované děti z vyloučených lokalit založili taneční školu A.D.S.company, kde může rozvíjet nejen své nadání, ale svoji osobnost po všech stránkách, naučit se týmové spolupráci, zažívat úspěchy a neúspěchy a umět si s nimi poradit.

Jedinou překážkou ve splnění jeho snu však nadále zůstává nedostatek finančních prostředků potřebných pro účast na postupových soutěžích. V současné době tak získal individuální podporu od Kuřete, aby mohl jít dál za svým snem.

Nejúčinnější pomoc dětem je pomoc pravidelná. Přihlaste se do Klubu přátel Kuřete a podpořte znevýhodněné a ohrožené děti.

Děkujeme.

Podívejte se na taneční vystoupení skupiny A.D.S.company v rámci přímého přenosu charitativní večera Pomozte dětem 2016 v České televizi: