Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

Příběhy dětí pro ČT 2016: Dalibor

Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti v roce 2016 připravily krátké medailonky o dětech, kterým Kuře prostřednictvím podpořených organizací pomohlo. Tyto medailonky běžely na obrazovce České televize v období předvelikonoční jarní kampaně.

PŘÍBĚHY DĚTÍ PRO ČT 2016: DALIBOR

“V mé domácnosti je ticho, protože máma slyší jenom trošku, táta vůbec a já mám implantát, takže mi umožní slyšet, ale doma většinou znakuju, takže ho nepotřebuju. Moje sestra má taky implantát, jmenuje se Denisa a má takovou nemoc autismus, takže se chová trochu jinak než normální člověk,” představuje v medailonku Dalibor svoji rodinu.

Dalibor, kterému v době natáčení bylo 10 let, se narodil se závažným sluchovým postižením, stejně jako jeho rodiče. Díky kochleárnímu implantátu má však stejný život a možnosti jako jeho vrstevníci – chodí do běžné školy v místě bydliště, strašně rád hraje fotbal a počítačové hry.