Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

12. 12. 2020

Příběhy podpořených dětí z 22. ročníku

Děkujeme, že jste s námi

Příběhy podpořených dětí z 22. ročníku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I přes pandemická opatření se ukázalo, že se lidé umí semknout a pomáhat těm, kteří to potřebují nejvíce! Čísla 22. ročníku jsou proto nejvyšší za posledních 6 let!

Pomoc putuje do všech regionů v České republice.

Více jak 12 mil. Kč putovalo k 5 249 dětem!

Děkujeme všem dárcům a partnerům, kteří nám pomáhají zkvalitňovat život dětí v České republice.

 

Tomík, 5 let
Tomík se vyvíjel jako ostatní děti. Rodiče postupně začali mít podezření, že není vše, jak má. Do třech let vůbec nemluvil, hračkami házel, neměl oční kontakt. Lékaři mu poté diagnostikovali vývojovou disfázii. S žádostí o pomoc kontaktovali organizaci IMY, která se soustředí na ranou péči dětí. Pečovatelka jezdí k Tomíkovi domů, ukazuje rodičům jak Tomíka rozvíjet, jak s ním komunikovat. Díky společné snaze a velké energii Tomíka, se podařil velký pokrok. Dnes tak Tomík napodobuje říkanky pohybem, prohlíží knížky se zvířátky, navazuje kontakty s novými kamarády.

Celý příběh můžete vidět natočený zde.

Projekt Radost pro malé prince a princezny, organizace I MY o.p.s., byl podpořen částkou 302 353 Kč ze sbírky Pomozte dětem.

 

 

Karolínka, 11 let

Kája je mladá zcela nevidomá slečna s diagnózou DMO, epilepsií a středně těžkou mentální retardaci. Navzdory tomu si ráda povídá, seznamuje se a miluje zvířata. Proto se rodiče Karolínky rozhodli společně s neziskovou organizací Pestrá o.p.s pořídit asistenčního psa. Pro Karolínky potřeby v rámci jejího postižení byl vybrán labrador Rio. Rio již nějaké povely uměl, některé se pro potřeby Karolínky musel doučit. Zároveň bylo potřeba, aby se s Karolínkou sžili a naučili společnému běžnému životu, ale i hraní a učení. Karolínka má tak díky Riovi kvalitnější a hravější život, Rio ji podává spadlé předměty, pomáhá s oblíkáním či udržením rovnováhy ve stoje. Karolínka má tak svého kamaráda, který ji je velkou oporou.

Celý příběh Karolínky můžete zhlédnout zde.

Projekt Aktivní canisterapie dětem s postižením, organizace Pestrá o.p.s., byl podpořen částkou 114 844 Kč ze sbírky Pomozte dětem.

Dominik, 5 let

Kolem čtvrtého roku byl Dominikovi diagnostikován dětský autismus. Ve školce neměl kamarády, nikdo mu nerozuměl, učitelky si s ním nevěděly rady. Když ho jeho maminka vyzvedávala ve školce, brečel. Toto složité období Dominika a jeho rodičů pomohla překonat organizace Rodinné integrační centrum. Konečně našli někoho, kdo jim a především Dominikovi rozumí. Dominik díky docházení do centra dosáhl velkého posunu, komunikuje, skládá věty, raduje se. Pravidelná péče Dominika posouvá neustále vpřed.

Celý příběh Dominika můžete zhlédnout zde.

 

Projekt Podporou SAS na pomoc dětem s PAS, organizace Rodinné Integrační Centrum, byl podpořen částkou 350 000 Kč ze sbírky Pomozte dětem.

Kuba

Kubík se narodil zdravý, ale po pár dnech života, dostal infekci spojenou s krvácením do mozku. Z nemocnice odcházeli s diagnózou DMO (dětská mozková obrna), spojenou se záchvaty a mentálním, hybným a zrakovým postižením. V organizaci Porozumění Litvínov pomáhají rodině udržet Kubíka ve stabilním stavu, ve stavu, který se nezhoršuje. Díky možné canisterapii a dalším pomocným metodám může Kuba být se svými kamarády, poslouchat muziku a těšit se na návštěvy v organizaci. Kuba nyní prožívá pubertu se vším všudy, rodiče z něho mají radost.

Celý příběh Kuby můžete zhlédnout zde.

Projekt Mateřské centrum pro děti a mládež s postižením “Klubíčko”, organizace Porozumění Litvínov z.s., byl podpořen částkou 350 000 Kč ze sbírky Pomozte dětem.

 

Dlouhodobé vztahy v životě jsou ty nejcennější. Na ně se spoléháme. Dlouhodobé dárcovství je symbolický vztah, na jehož konci stojíte vy – a na druhém je malý člověk se složitým osudem, který se může díky Vám učit, léčit zlepšovat.

Klub přátel Kuřete je otevřen všem, kteří se rozhodli přispívat pravidelně. Každá částka představuje podstatnou změnu a velikou podporu pro konkrétní dětské osudy. O všem, co pro děti v České republice díky Vám můžeme dělat, se podrobně dozvíte.

Příspěvky do Klubu přátel jsou vždy využity na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé České republice a na rozvoj a propagaci projektu.

 

 

 

 

Nadace rozvoje občanské společnosti – spoluzakladatel sbírky Pomozte dětem

Česká televize – spoluzakladatel a mediální partner sbírky Pomozte dětem

Moneta Money Bank – bankovní partner sbírky Pomozte dětem

Přihláška do Klubu přátel Kuřete


Uděluji tímto Nadaci rozvoje občanské společnosti svůj výslovný souhlas se zpracováním uvedených osobních údajů. Více info ZDE.


Pozn.: položky označené * jsou povinné.