Pomozte dětem > Žádost o pomoc > Příběhy vaší pomoci > Příběhy dětí pro ČT: Šimon
Příběhy dětí pro ČT: Šimon

Příběhy dětí pro ČT: Šimon

24. 5. 2017

Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti připravily další medailonky o dětech, kterým Kuře prostřednictvím podpořených organizací pomáhá. Příběhy uvidíte na obrazovce České televize od 31. března. do 15. dubna 2017. V této galerii vám můžeme díky fotkám zprostředkovat jedinečnou atmosféru z natáčení.

Příběh Šimona

„Člověku to zpřehází priority. Každý den je dar. Nikdy nevíme, co se začne kazit," říká maminka Šimona, který přišel na svět se závažným genetickým onemocněním.

Když se Šimonek (dnes 1,5 roku) předčasně narodil, nebylo s ním skoro nic v pořádku. Byl v kritickém stavu, dýchal za něj přístroj, musel podstoupit operaci kvůli vyústění střeva… Na základě genetických testů u něj byla stanovena diagnóza Wolf-Hirschhornův syndrom. Jde o velice vzácné a závažné genetické onemocnění, přičemž naprostá většina dětí narozených s tímto syndromem přichází do rodin, ve kterých se toto postižení nikdy nevyskytlo.

Součástí onemocnění, kterým malý Šimon trpí, je rozštěp patra, těžké postižení zraku a sluchu, hypotonie (snížené svalového napětí), mentální retardace... Téměř od začátku (asi třetí den po narození malého Šimona) byla pro maminku cenná podpora Centra provázení, velice brzy se dostali také k rané péči EDA, jejíž služby jsou pro rodinu v péči o Šimonka nepostradatelné. (Obě organizace jsou v TOP 50 19. ročníku sbírky Pomozte dětem). 

Po narození strávil Šimonek 2,5 měsíce v nemocnici, z toho více než měsícna ARO, kam za ním rodiče docházeli. Ve svém nynějším 1,5 roce je Šimon na úrovni tříměsíčního miminka. Základní předpověď je, že by se ve vývoji mohl dostat na úroveň jednoho roku.

Pomozte dětem

Projekt NROS a České televize podporující ohrožené a znevýhodněné děti

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
Česká televize
Pomozte dětem

Generální partner

České teplo

Partneři

ProfipřekladatelMONETA Money Bank, a.s.Mountfield a.s.STEMMailkitHC OlympImpulsVideoboardVera GurmetAZ facilityAlbatrosAD-NetKVMSDopravní podnik hlavního města PrahyCITY DIGITAL MEDIAAUKROEdenredDivadlo pohádekPrávoMini-Z RacerTympanumBest CoffeeOlymptoyDeníkTRASER spol. s.r.o.zasilkovna.czAdidasCityBeeČeské dráhyPay UObchod dětemTurner PRSchneider Electric CZ, spol. s r. o.OP TigerReprosamLab storeLedmultimediaČtení pomáhážLUTÉ LÁZNĚPecka modelářFórum dárců