Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

Příběhy dětí pro ČT 2016: Anička a Patrik

Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti v roce 2016 připravily krátké medailonky o dětech, kterým Kuře prostřednictvím podpořených organizací pomohlo. Tyto medailonky běžely na obrazovce České televize v období předvelikonoční jarní kampaně.

PŘÍBĚHY DĚTÍ PRO ČT 2016: ANIČKA A PATRIK

Jedním z nich je příběh sourozenců Aničky a Patrika.

Když pomůžete mámě, pomůžete zároveň jejím dětem… Tak by mohl znít podtitul příběhu Patrika a Aničky, který Nadace rozvoje občanské společnosti natočila ve spolupráci s Českou televizí pro Pomozte dětem.

Maminka Patrika a Anička se dostala do velice nelehké životní situace, která vedla až k tomu, že její dvě děti byly dočasně umístěny v Klokánku a ona skončila na čas na ulici jako bezdomovec. Bez možnosti své děti vidět, bez pomoci bližních. Jak sama říká: “Kdyby mi nepomohly různé organizace, ke kterým jsem se postupně shodou náhod dostala, nezvládla bych to. A medailonek pro Kuře pro mne znamenal další odrazový můstek k lepším časům…”

Na cestě k tomu, aby našla zázemí a mohla zase být se svými dětmi, jí velice pomohla nezisková organizace STŘEP – České centrum pro sanaci rodiny, které tímto děkujeme, že nám zprostředkovala kontakt na rodinu a my jsme mohli její příběh natočit.

Podívejte se na fotky z natáčení.