Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pomozte dětem

charitativní projekt

Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

Příběhy dětí pro ČT 2017: Eliška

Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti připravily v 19. ročníku sbírky Pomozte dětem medailonky o dětech, kterým Kuře prostřednictvím podpořených organizací pomáhá. Tyto dvouminutové příběhy běžely v České televizi v rámci jarní kampaně Pomozte dětem 2017.

PŘÍBĚHY DĚTÍ PRO ČT 2017: ELIŠKA

Jedním z nich je i příběh Elišky.

Že s Eliškou (4,5 roku) není něco zcela v pořádku, se ukázalo v jejích třech měsících věku, kdy se začala opožďovat ve vývoji a zvláštně natahovala nožičky. Neurolog rodičům doporučil rehabilitaci se speciálním cvičením a Eliška chodila každé čtyři měsíce na kontroly na EEG, zda netrpí epilepsií. Cvičení sice Elišce prospívalo, ale ve vývoji stále zaostávala. Proto s ní šli rodiče v jejím 1,5 roce na speciální vyšetření – diagnostický pobyt ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Na základě toho byla u holčičky stanovena diagnóza: Angelmanův syndrom.

Eliška má moc ráda vodu. Od podzimu 2014 navštěvuje speciální školku s vodoléčbou, denně rehabilituje, jednou týdně absolvuje hipoterapii, muzikoterapii, ergoterapii, má speciální pedagožku a tým lidí, kteří se o ni starají. Když byly Elišce dva roky, prvně jeli do Lázní Teplice – pobyt v lázních Elišce hodně pomohl, proto jim bylo doporučeno jezdit do nich dvakrát ročně. A právě v Lázních Teplice jsme medailonek o Elišce natáčeli.

Podívejte se na fotky z natáčení.